KSO’da proje konuşuldu

Kocaeli Sanayi Odası’nın 24. Meslek Komitesi’nin ev sahipliğinde 2014 yılında düzenlenen müşterek meslek komitesi toplantısı geçtiğimiz günlerde yapı...

BÜYÜT

Kocaeli Sanayi Odası’nın 24. Meslek Komitesi’nin ev sahipliğinde 2014 yılında düzenlenen müşterek meslek komitesi toplantısı geçtiğimiz günlerde yapıldı. Geniş katılımla gerçekleşen toplantıda; ülkemizdeki mesleki eğitiminin önemi vurgulanarak, ilimizin mesleki ve teknik eğitimi içerisinde imalata yönelik meslek alanlarının nicelik ve nitelik açısından mevcut durumunun belirlenmesi, bölge sanayicilerimizin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik stratejilerin geliştirilmesi konuları görüşülmüş ve bu konuda otomotiv sektörüne yönelik araştırma yapılmasına karar verilmişti.

 

PROJENİN AMACI

Bu görüşler çerçevesinde Kocaeli Sanayi Odası, “Nitelikli Mesleki Eğitim ve Sürdürülebilir Stratejiler Geliştirme Projesi” ile Doğu Marmara Kalkınma Ajansı 2015 yılı Doğrudan Faaliyet Desteğine başvuruda bulundu ve destek almaya hak kazandı. Bu kapsamda geliştirilen “Nitelikli Mesleki İstihdam ve Sürdürülebilir Stratejiler Geliştirme Projesi” ile, ilimizde nitelikli meslek elemanı yetiştirme ve sürdürülebilir istihdamın sağlanması sorunları ile ihtiyaçlarının belirlenmesi ile araştırmalardan elde edilecek sonuçlar doğrultusunda çeşitli strateji önerileri geliştirilmesi amaçlanıyor.

 

RAPOR HAZIRLANIYOR

Proje bitiminde ise, nitelikli meslek elemanı istihdamında mevcut durum ve ihtiyaç analizi, kısa, orta ve uzun vadeli meslek elemanı yetiştirme alternatif stratejilerinin yer aldığı ve editörlüğünü Kocaeli Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Bilsen Bilgili’nin yaptığı proje sonuç raporu hazırlanma aşamasında. Bölge için önemli bir konu olan mesleki eğitimde sürdürülebilir stratejiler geliştirilmesi yönünde yol gösterici çalışmaları ve bulguları kapsayan proje raporunun hazırlanmasına olanak sağlayan Kocaeli Sanayi Odası önümüzdeki günlerde raporu kamuoyu ile paylaşacak.

01 Eylül 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR