Öğretmenler zam istiyor

Türkiye Kamu Sen İl Temsilcisi Süleyman Pekin, önceki akşam Türkiye Kamu Sen’e bağlı olan ve ilimizde faaliyet gösteren sendikaların şube başkanlarına...

BÜYÜT

Türkiye Kamu Sen İl Temsilcisi Süleyman Pekin, önceki akşam Türkiye Kamu Sen’e bağlı olan ve ilimizde faaliyet gösteren sendikaların şube başkanlarına İzmit Öğretmenevi bahçesinde iftar verdi.

Türkiye Kamu Sen İl Temsilcisi ve aynı zamanda Türk Eğitim Sen Şube Başkanı da olan Süleyman Pekin’in ev sahipliği yaptığı geleneksel 5. İftar yemeğine Türk Haber Sen Şube Başkanı Ali Çolak, Türk Haber Sen İl Temsilcisi Ayhan Altuğ, Türk Büro Sen Şube Başkanı Rıfat Oypan, Türk Diyanet Vakıf Sen Şube Başkanı Numan Uysal, Türk Emekli Sen Şube Başkanı Mahmut Akgün, Türk Ulaşım Sen Şube Başkanı Veysel Uluman, Türk Tarım, Orman Sen Şube Başkanı Zenir Arztekin ve Türk Eğitim Sen Başkan Vekili Yaşar Şanlı katıldı. İftar vaktine az süre kala bir araya gelen sendika şube başkanları ezan okunana kadar kendi aralarında sohbet etti. Ezanın okunmasıyla birlikte yapılan iftarın ardından Süleyman Pekin, yaklaşmakta olan toplu iş görüşmeleri hakkında açıklama yaptı.

GÖRÜŞMELER EKİME ALINSIN
Pekin, 15 Ağustos’ta başlayacak toplu iş görüşmelerinin sıcaklar ve ramazan olması dolayısıyla ekim ayına alınmasını talep edeceklerini söyledi. Süleyman Pekin, “4 Ağustos’ta Bakan Faruk Çelik’le bir ön görüşme yapacağız. Toplu iş görüşmeleri 15 Ağustos’ta başlayacak. Hem ramazan olması hem de sıcaklar nedeniyle toplu görüşmelerin ekim ayına alınmasını istiyoruz. Toplu iş görüşmelerinde şimdiye kadar verilmeyen haklarımızı ve enflasyonun üzerinde zam talep edeceğiz. Bütün iş kollarımızın ayrı ayrı talepleri olacak” dedi. Süleyman Pekin iftar sonrasında ayrıca, İzmir Dikili’de Türkiye Kamu Sen adıyla açılan tatil köyünün tanıtımını yaptı. Süleyman Pekin, tatil köyünün sendika üyelerine yüzde 50 indirimli olacağını söyledi. Yeni anayasa çalışmalarında olmak istediklerini de söyleyen Süleyman Pekin, yeni anayasadaki çalışma hayatıyla ilgili kısımlarda yapılacak çalışmalarda öncülük etmek istediklerini dile getirdi.

03 Ağustos 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR