GÖRSEM’den dayanışma gecesi

GÖRSEM Görme Engelliler Dayanışma Derneği Kocaeli Şubesi’nin dayanışma yemeğinde görme engelli vatandaşların sorunları dile getirildi.GÖRSEM Kocaeli Ş...

BÜYÜT

GÖRSEM Görme Engelliler Dayanışma Derneği Kocaeli Şubesi’nin dayanışma yemeğinde görme engelli vatandaşların sorunları dile getirildi.

GÖRSEM Kocaeli Şube Başkanı Dursun Kahraman’ın ev sahipliğinde Seka Park Otel’de gerçekleşen dayanışma yemeğine İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, İŞKUR İl Müdürü Öztekin Kaşukci, Halk Eğitim İl Müdürü Salih Aydın, Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Özcan, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili İbrahim Okutan, Has Parti Kocaeli Milletvekili Adayı Tülay Çırak, Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Görme Engelliler Judo Takımı ve çok sayıda davetli katıldı.

YANINIZDADIR, AMA SİZ BİLMEZSİNİZ
Dayanışma gecesinin açılış konuşmasını yapan GÖRSEM Başkanı Dursun Kahraman, Halk Eğitim Merkezi ve İŞKUR’un kendilerine verdiği destek ve eğitimlerden ötürü teşekkürlerini sundu, ancak milletvekillerinin kendileri hakkında proje üretemediklerinden ve destek vermedikleri söyledi. Dursun’un konuşması üzerine söz alan İŞKUR İl Müdürü Öztekin Kaşukci ise, her zaman görme engelli vatandaşların yanlarında olduklarını vurgulayarak, “Sadece iktidar değil tüm siyasi partilere mensup milletvekilleri sizlerle yakından ilgileniyor. Sizlere bilgisayarların verilmesinde milletvekillerinin önemi büyüktür. Onlar her zaman sizin yanınızda ama bunu siz bilmezsiniz” dedi.

KADRO YÜZDE YÜZ ARTTI
Kocaeli’ndeki engelli kadrolarının yüzde 96 oranında dolduğunu ve bunun da çok iyi bir gelişme olduğunu söyleyerek konuşmasına devam eden Kaşukci, “Eskiden bu oran yüzde 50’lilerdeydi. İŞKUR olarak her türlü imkânımız var. Engelli vatandaşlarımızın bizlere getirdiği her türlü projenin altına çekinmeden imzamı atarım. Halk Eğitim İl Müdürü Salih Aydın ise görme engelli Engin Albayrak’ın, ağır görme engelli vatandaşlar için özel olarak üretilen bilgisayar önerisine sıcak bakarak, “Az gören ya da hiç görmeyen, engelli vatandaşlarımız için bünyemizce gerekli çalışmaları hemen başlatıp size yardımcı olacağız” dedi.

SİZLERLE GÜÇLENİYORUZ
Gecede son konuşmayı yapan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, GÖRSEM Kocaeli Şube Başkanı Dursun Kahraman’ın telefonlarını gecenin geç saatlerinde bile olsa açtığını belirterek, “Çünkü Dursun başkanım sizlerin sorunlarını bana iletiyor. Bizler sizlerin varlığı ile daha da güçleniyoruz. Sizlerin yaşama azmi bizleri daha da güçlendiriyor. Yeni yapılan binalarımızda engelli vatandaşlarımızı da düşünüyoruz” dedi.

28 Mayıs 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
2 polis tecavüzden tutuklandı! mask
2 polis tecavüzden tutuklandı!
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli mask
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti! mask
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR