Muhtarlardan İtfaiye’ye teşekkür ziyareti

Geçtiğimiz ay Başiskele ve İzmit ilçelerinde su baskınlarına neden olan aşırı yağmurda Kocaeli İtfaiyesi’nin yaptığı yardım çalışmalarına teşekkür et...

BÜYÜT

Geçtiğimiz ay Başiskele ve İzmit ilçelerinde su baskınlarına neden olan aşırı yağmurda Kocaeli İtfaiyesi’nin yaptığı yardım çalışmalarına teşekkür etmek amacıyla Başiskele Muhtarlar Derneği Yönetim Kurulu, İtfaiye’ye bir ziyaret gerçekleştirdi.


İTFAİYE DOĞA OLAYLARINA HER AN HAZIR

Ovacık Mahallesi Muhtarı ve Başiskele Muhtarlar Derneği Başkanı İlhan Altıntaş, Yaylacık Mahallesi Muhtarı Orhan Feridunoğlu, Yeşilyurt Mahallesi Muhtarı Nihat Karaaslaner, Körfez Mahallesi Muhtarı Sadettin Aslan, Serindere Mahallesi Muhtarı Musa Özkan, Aksığın Mahallesi Muhtarı Osman Özkar ve Havuzlubahçe Mahallesi Muhtarı Hakan Bayhan’ı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Doğan Kara makamında ağırladı. Mahalle muhtarları, Kocaeli İtfaiyesi’nin özveriyle mücadele ederek, vatandaştan tam not aldığını ifade ederek, Kocaeli İtfaiyesi’ne teşekkür etti. Daire Başkanı Doğan Kara’ya ziyaret anısına dernek ambleminin ve isminin yazılı olduğu bir duvar saati hediye edildi.  İtfaiye Dairesi Başkanı Doğan Kara, itfaiyenin bu tür doğa olaylarının her zaman yaşanabileceğini hesaba katarak, her an hazırlıklı olması gerektiği bilinciyle hareket ettiklerini ifade etti.

 

ARAMA VE KURTARMA ÇALIŞMASI YAPILDI

Geçtiğimiz ay meydana gelen aşırı yağışlar Başiskele ilçemizin Ovacık, Yaylacık, Tepecik, Yakacık, Yeşilyurt, Mehmet Ağar, Karadenizliler ve Mahmut Paşa mahalleleri ile İzmit’in Sanayi ve Mehmet Ali Paşa mahallelerinde hasara neden olmuştu. Aşırı yağmur nedeniyle meydana gelen su baskınlarında Kocaeli İtfaiyesi, süratle baskın yaşanan bölgelere intikal ederek, öncelikle mahsur kalma olasılığını değerlendirdi.

 

111 BİNADA HASAR TESPİTİ YAPILDI

Arama çalışması neticesinde mahsur kalan vatandaşlara yönelik kurtarma çalışması yapıldı. Su basan ev ve işyerlerinde tahliye çalışması gerçekleştirildi. Baskın sonrasında suların çekilmesini takip eden dönemde ise baskının sebep olduğu hasarların belirlenmesine yönelik hasar tespit çalışması yapıldı. Hasar tespit çalışmasında 111 bina ve işyerine hasar tespit raporu düzenlendi. Yapılan arama-kurtarma ve tahliye çalışmalarına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nın İzmit, Gölcük, Başiskele ve Körfez ilçelerindeki ekiplerinin ortak çalışması ile müdahale edildi. Hasar tespit çalışması ise Önleme ve Eğitim Şube Müdürlüğü personeli tarafından gerçekleştirildi.

19 Ekim 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR