Kulaçlar birincilik için atıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 16, 23 ve 30 Ağustos tarihlerinde ve bu yıl ikincisini organize ettiği Açık Su Yüzme Şampiyonası’nın ilk etabı bugü...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 16, 23 ve 30 Ağustos tarihlerinde ve bu yıl ikincisini organize ettiği Açık Su Yüzme Şampiyonası’nın ilk etabı bugün (Cumartesi) yüzüldü. Kandıra’nın Kerpe Plajı’nda gerçekleştirilen yarışa aralarında Türkiye Yüzme Federasyonuna bağlı yüzücülerin de olduğu toplam 133 yüzücü katıldı. Yarışta Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da vatandaşlara birlikte kulaç attı. Milli Sporcu Emre Öztürk erkekler genel klasmanda birinci oldu. Başarılı sporcu 20 dakikada 2 bin metreyi tamamladı. Yine Milli sporcu Nilay Erkal bayanlar genel klasmanda birinci oldu. Bayan sporcu parkuru 26 dakikada tamamladı.

 

2 BİN METRELİK PARKURDA

İlk etabı Kerpe’nin 2 bin metrelik parkurunda başlayan Kocaeli Açık Su Yüzme Şampiyonası’na Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’nun yanı sıra, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Jandarma Yüzbaşı İlker Emirze, İtfaiye Daire Başkanı Doğan Kara, Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı Cenan Turan, Afkom Müdürü Ömer İslamoğlu, Gençlik Spor Şube Müdürü Doğa Ergün, Yüzme Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Engin Kater ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

YARIŞA BÜYÜK İLGİ

Büyükşehir Belediyesi’nin çevreye yaptığı yatırımlar sonucunda yeniden gülen denizde gerçekleştirilen yarışın ilk etabına bu yıl yoğun katılım oldu. Geçen yıl ilk etabına 113 sporcunun katıldığı Kandıra yarışlarına bu yıl 133 sporcu katıldı. Yarış bayan ve erkek olmak üzere 12 kategoride gerçekleştirildi.

 

EMRE HEDEFE VARDI

Erkekler genel klasmanında  yarışı birinci tamamlayan Milli Yüzücü Emre Öztürk ise Kocaeli Açık Su Yüzme Şampiyonası öncesindeki birincilik sözü ve hedefini tutturdu. Açık Su Yüzme Şampiyonası’nın basın toplantısında hedefinin birincilik olduğunu söyleyen başarılı sporcu zorlu parkurun birincisi oldu. Milli Sporcuyu tebrik eden Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş, bu başarının devamını diledi.


AVRUPA’DA BÖYLE ORGANİZASYON YOK

Milli Yüzücü Emre Öztürk ise Açık Su Yüzme Şampiyonası’nın kendileri için önemli bir antrenman deneyimi olduğunu belirterek, “Böyle bir organizasyonu Avrupa’da görmek zor. Büyükşehir Belediyesi’nin biz sporculara yönelik hizmetleri için teşekkür ediyoruz” dedi.

 

YARIŞ GÜVENLİĞİNE ÜST DÜZEY ÖNLEM

Yarış boyunca KOSKEM (Kocaeli Sahilleri Su Kazalarını Engelleme Merkezi) denizdeki yarış güvenliğini sağladı. Yarış süresince ayrıca Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler Zabıta ve Sağlık ekipleri de görev başında oldu. Yüzücülerin güvenliği; bot, cankurtaran ve dalgıçlar ile zodyaklar tarafından sağlandı.


MADALYA TÖRENİ DÜZENLENDİ

Yarışların tamamlanmasının ardından ödül töreni gerçekleştirildi. 12-14 ve 15-18 yaş kategorisinde dereceye girenler madalya ve ödüllerini Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş’un elinden aldı. Diğer kategorilerde dereceye giren sporcuların madalyaları ise protokol üyeleri tarafından verildi.


12 KATEGORİDE YAPILDI

Yarışlar, 12-14; 15-18; 19-25; 26-35; 36-45 ve 46 yaş üstü yüzücüler katıldı. Bu 6 farklı yaş kategorileri de bay ve bayan olarak ayrı ayrı değerlendirildi. Toplamda 12 kategoride gerçekleşen yarışlarda tüm sporcuların dereceleri tek tek belirlendi.

 

KERPE’NİN ŞAMPİYONLARI

Kocaeli Açık Su Yüzme Şampiyonası’nın Kerpe etabında dereceye girenler ise şöyle:

KOCAELİ AÇIK SU YÜZME ŞAMPİYONASI
DERECE SIRASI - ÖDÜL TASNİF

1- BAY     (12 - 14)

Derecesi - Adı Soyadı - Ödülü

1. Mert Ali Satır - ALTIN

2. Berke Şerbetçioğlu - GÜMÜŞ

3. Harun Karakil - BRONZ

 

2- BAY     (15 - 18)

Derecesi - Adı Soyadı - Ödülü

1. Arış Ahmet Yasmaoğlu - ALTIN

2. Efe Güler - GÜMÜŞ

3. Ege Mert Balcı- BRONZ

 

3- BAY      (19 - 25)

Derecesi - Adı Soyadı - Ödülü

1. Emre Öztürk - ALTIN

2. Can Şerifoğlu - GÜMÜŞ

3. Emre Civan - BRONZ

 

4- BAY      (26 - 35)

Derecesi - Adı Soyadı - Ödülü

1. Cem Köseoğlu - ALTIN

2. Duygun Yurteri - GÜMÜŞ

3. Celal Altuntaş - BRONZ

 

5- BAY      (36 - 45)

Derecesi - Adı Soyadı - Ödülü

1. Dursun Saru - ALTIN

2. Zeynel Burçak Kösmez - GÜMÜŞ

3. Erman Ağırbaşlı - BRONZ

 

6- BAY      (46 + )

Derecesi - Adı Soyadı - Ödülü

1. Turgut Esen - ALTIN

2. Şadi Hakan Kaplancalı - GÜMÜŞ

3. Abdülselam Çalkan - BRONZ

 

KOCAELİ AÇIK SU YÜZME ŞAMPİYONASI
DERECE SIRASI - ÖDÜL TASNİF

1- BAYAN      (12 - 14)

Derecesi - Adı Soyadı - Ödülü

1. Ceren Canayaz - ALTIN

2. Simay Tukuş - GÜMÜŞ

3. Melisa Tanta - BRONZ

 

2- BAYAN      (15 - 18)

Derecesi - Adı Soyadı - Ödülü

1. Nilay Erkal - ALTIN

2. Ecem Kemer - GÜMÜŞ

3. Tutku Ece Arıkök - BRONZ

 

3- BAYAN      (19 - 25)

Derecesi - Adı Soyadı - Ödülü

1. Beril Arıkan - ALTIN

2. Ayşe Göksu Hıncal - GÜMÜŞ

3. Günışık Kumru - BRONZ

 

4- BAYAN      (26 - 35)

Derecesi - Adı Soyadı - Ödülü

1. Gülşah Özkan - ALTIN

2. Pervin Ambarcılar - GÜMÜŞ

3. Nurçin Şahin - BRONZ

 

5- BAYAN      (36 - 45)

Derecesi - Adı Soyadı - Ödülü

1. Özen Sanem Dilek - ALTIN

2. Nurcan Volkan - GÜMÜŞ

3. Nur Akok - BRONZ

 

6- BAYAN      (46 + )

Derecesi - Adı Soyadı - Ödülü

1. Ayşe Yasemin Yıldırım - ALTIN

2. Çilem Çelik - GÜMÜŞ

3. Şenil Akarsu - BRONZ

 

HEYECAN DEVAM EDİYOR

Öte yandan Açık Su Yüzme Yarışlarının ikinci etabı 23 Ağustos Cumartesi günü 10.00’da Kandıra’nın Bayramoğlu sahilinde yüzülecek. Son etap ise 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Büyükşehir Belediyesi’nin Mavi Bayraklı Sahili olan Karamürsel Altın Kemer Halk Plajı’nda gerçekleştirilecek. Yarış 12.00’de başlayacak.


YARIŞLARIN SON BAŞVURU TARİHLERİ

Darıca Bayramoğlu ve Karamürsel Altın Kemer yarışlarına katılmak isteyen yüzücüler için son başvuru tarihleri şöyle:

23 Ağustos Cumartesi günü Darıca Bayramoğlu Halk Plajı’nda yapılacak yarış için son başvuru tarihi 22 Ağustos Cuma . 30 Ağustos Pazar günü Karamürsel Altınkemer Halk Plajı’nda yapılacak yarış için son başvuru tarihi 29 Ağustos Cuma. Yarışlar için Büyükşehir Belediyesi resmi internet sitesi olan www.kocaeli.bel.tr ile 335 0 223 nulu telefondan detaylı bilgi alınabilinir.

17 Ağustos 2014 Kocaeli- Spor


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR