Körfez’de 7/24 karla mücadele

Kış mevsimi öncesinde olumsuz hava şartlarına karşı günler öncesinden tedbir alan Körfez Belediyesi, kar yağışının başlamasıyla birlikte çalışmaların...

BÜYÜT

Kış mevsimi öncesinde olumsuz hava şartlarına karşı günler öncesinden tedbir alan Körfez Belediyesi, kar yağışının başlamasıyla birlikte çalışmalarına başladı. Kar ve buzlanmaya karşı, kar küreme, tuzlama ve solüsyon çalışması yapan acil müdahale ekipleri, vatandaşların olumsuz etkilenmemesi yoğun için çaba harcıyor. İlçe merkezi ile yeni mahalle olan köylerde yol açma çalışmalarını aralıksız sürdüren ekipler kar yağışının olumsuz etkilerini en aza indirmek için var gücüyle çalışıyor.


7/24 Kar Temizleme Çalışmaları Devam Ediyor

Körfez’de gece saatlerinde başlayan kar küreme, tuzlama ve solüsyon çalışmaları ekiplerin yoğun çalışmaları ile gün boyu devam etti. Ekipler vatandaşların sağlıklı bir şekilde ulaşımını sağlayabilmek ve günlük çalışmalarını sorunsuz sürdürebilmeleri gün içinde de vatandaşın istek ve talepleri doğrultusunda çalışmalarını aralıksız yürütüyor. Bu çalışmalarda toplam 13 araç, 30 personel görev yapıyor.


Körfez Belediyesi Teyakkuza  Geçti

Kar yağışı sebebiyle yolların kapanmaması, yollarda kayma ve buzlanmanın oluşmaması için kar küreme aracı, bir greyder, altı adet kazıcı, iki adet yükleyici, iki kamyon tuzlama aracıyla görev yapan ekipler karla mücadelesine devam ediyor. Yolların kapanmaması, yollarda kayma ve buzlanmanın oluşmaması için 24 saat görev yapan ekipler, üç vardiyalı olarak 7/24 görev yapıyor. Halkın kullanım alanları olan cadde, sokak ve kaldırımları da temizleyen Belediye ekipleri ayrıca vatandaşın istek ve talepleri doğrultusunda kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor.


Körfez’in Kapalı Yok

Körfez Belediyesi ekipleri, “Gece başlayan ve sabaha karşı yoğunlaşan kar yağışı ile birlikte Körfez’de ana arter, cadde ve sokaklarda, ilçelerin yüksek noktalarında kar yağışına karşı gerekli çalışmalar yapılarak, halkımızın kullanım alanları olan yerler ve yollar da açılarak vatandaşların mağdur olmaması için karla mücadele çalışmaları sabaha kadar sürdürüldü. Çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştular.

Körfez Belediyesi sorumluluğunda bulunan yerlerde kapalı yol bulunmadığını belirten ekipler, gece başlayan kar yağışı ile ilgili 2 adet tuz kamyonunun aktif ve randımanlı olarak çalıştığını, bunun karla mücadele çalışmalarının daha hızlı ve etkin yapılmasını sağladığını ifade ettiler.

07 Ocak 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR