İŞKUR’dan öğrencilere büyük destek

İŞKUR İş ve Meslek Danışmanları tarafından, Kocaeli Üniversitesi’nin 33 meslek yüksek okulunda ve fakültelerinin son sınıf öğrencilerine özgeçmiş haz...

İŞKUR İş ve Meslek Danışmanları tarafından, Kocaeli Üniversitesi’nin 33 meslek yüksek okulunda ve fakültelerinin son sınıf öğrencilerine özgeçmiş hazırlama, iş arama teknikleri ve staj programı seminerleri veriliyor. Öğrencilerin özellikle staj programına ilgi gösterdikleri seminerler mart ayı sonuna kadar devam edecek. İş yerleri çalıştırdığı personelin yüzde 20’si kadar stayjer alabilecek.

 

25 TL ÖDEME YAPILACAK

İŞKUR, düzenlediği İşbaşı Eğitim Programı (İEP) sayesinde öğrencilerin mezuniyet sonrasında karşılaştığı deneyim eksikliği problemini gidermeye katkıda bulunuyor ve öğrencilerin zorunlu stajlarını daha kolay yapabilmelerini sağlıyor. Öğrenciler eğitim aldıkları veya başka bir alanda mesleki deneyim kazandıkları işlerde aynı zamanda günde 25 TL elde etme şansına sahip oluyor.

 

MESLEKİ DENEYİM

Üniversite öğrencilerinin zorunlu stajları da işbaşı eğitim programı kapsamında gerçekleştirilebildiği için iş arama sürecinde bu deneyimlerine de CV’lerinde yer verebiliyorlar. Ayrıca bu program ile işsizlerinde mesleki deneyimleri artırıyor.

 

DOMİF TANITILIYOR

Seminerlerde Türkiye’nin ilk ve tek bölgesel istihdam fuarı olan DOMİF’in de tanıtımı yapılıyor. Bu yıl 7-9 Mayıs tarihleri arasında İntertex Fuar alanında yapılacak olan DOMİF’15 İstihdam Fuarı ve Üniversite Kariyer Günleri’ne Kocaeli’nin yanı sıra Sakarya, Yalova, Bolu ve Düzce’den sanayi kuruluşları ile öğrenciler katılacak.

29 Mart 2015 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR