Ramazan öncesi et fiyatları FIRLADI!

        Ramazan ayının yaklaşmasıyla gıda ürünlerindeki yükseliş dikkat çekmeye başladı. Özellikle et fiyatlarında artış tüketicileri ciddi oranda zor...

 

 

 

 

Ramazan ayının yaklaşmasıyla gıda ürünlerindeki yükseliş dikkat çekmeye başladı. Özellikle et fiyatlarında artış tüketicileri ciddi oranda zorlayacak gibi. Kasaplar Odası, henüz yeni fiyatları açıklamazken, eti zamlı alan esnaf fiyatlarda artışa gitmeye başladı. Ramazan ayının başında ve ortalarına kadar artışın süreceği konusunda birleşen esnaflar, zamlarla ilgili olarak topu besicilere attı.

 

BESİCİLER DANA SAKLIYOR

Ramazan öncesinde hayvanlarını daha fazla ücret karşılığında satmanın derdine düşen besiciler de hayvanlarını saklamakla suçlanıyor. Bu durumda hayvanı pahalıya alan kasaplar da fiyatları artırıyor ve bunun karşılığı vatandaşa yansıyor. Kasaplar, et fiyatındaki yükselişin Ramazan ayının ortasına kadar devam etmesini bekliyor.

 

2-3 LİRALIK ARTIŞ

Tüm et ürünlerinde 15 gün öncesine göre fiyatlar 2 ila 3 lira arasında zamlandı. Hemen her yerde fiyatlar zamlanırken, bazı esnaflar da Kasaplar Odası’nın yeni fiyat listesini yayınlamasını bekliyor. Kasaplar Odası’nın yeni fiyat listesini ne zaman açıklayacağı henüz belli değil, ancak vatandaş Ramazan’da zamlı et yiyecek.

SON ZAMLAR SONRASINDA ET FİYATLARI

Et ürünleri

Kasap (ort.)

Et ve Balık Kurumu

Kıyma

30 lira

20 lira

Kuşbaşı

35 lira

24.85 lira

Biftek

38 lira

28 lira

Antrikot

45 lira

33.90 lira

Bonfile

49 lira

44 lira

But

32 lira

25.50 lira

Kol

30 lira

22.75 lira

Pirzola

48 lira

43.20 lira

Gerdan

28 lira

19.60 lira

16 Haziran 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR