70’lik dede ayağıyla gidip elektrik borcunu ödüyor

İzmit Balören Köyü’nün yerlisi 70’lik dede İsmail Uğural, köydeki evinin elektriğinin kesilmemesi için borcunu ödemeye kendi ayağıyla gidiyor ve borcu...

BÜYÜT

İzmit Balören Köyü’nün yerlisi 70’lik dede İsmail Uğural, köydeki evinin elektriğinin kesilmemesi için borcunu ödemeye kendi ayağıyla gidiyor ve borcunu Sedaş’a kuruş kuruş ödüyor.

Bekirde’de oturan tek oğlunun yanında kışlarını geçiren ve Balören Köyü’ndeki evinin elektrik endeksini yazdığı kağıtla şehre gelen 70’lik İsmail Uğural dede, endekse bağlı olarak elektrik ödemesi yapılamamasının ceremesini çektiğini ileri sürüyor ve “Bizi yorup duruyorlar” diyor.

BORCUNA SADIK BİR TÜKETİCİ.
Balören Köy sakini 70 yaşındaki İsmail Uğural, köyündeki evinin elektriğinin kesilmemesi için bir kağıda yazdığı endeksle Sedaş’a gelerek borcunu ödemek zorunda kalması karşısında çok bozulduğunu ve yorulduğunu belirtiyor. Köyündeki evinin elektriğini her zaman okumaya gelen olmadığını ve oğlunun yanına Bekirdere’ye indiği zaman kağıda yazdığı elektrik endeksiyle ödeme yapmaya çalıştığını fakat bunda başarılı olamadığını belirtiyor.

MAKBUZ İSTİYORLAR
İsmail dede, “Kentin birçok yerinde elektrik ödemesi yapılabilen yer var ama hiçbiri endeks karşılığı elektrik borcunu tahsil edemiyor. Onlar ille de makbuz istiyor ama benim elimde makbuz olmadığı için para ödeyemiyorum. Hiçbir aracı kurum ister banka ister ödeme noktası olsun endekse göre para tahsil edemiyor. Eve gelen giden de olmayınca ben gelip ta buralara kadar inip borcumu ödemek zorunda kalıyorum” şeklinde konuşuyor.

İKİ AY ÖDEMEZSEN ELEKTRİĞİ KESİYORLAR.
Sedaş’ın iki ay para ödenmemesi durumunda elektriklerini kestiğini belirten İsmail Dede, “Köydeki evime gelen giden ve endeks okuyan olmayınca sırf elektriklerimiz kesilmeyin diye kendi ayağımızla kente kadar gelerek elektrik parası ödemek zorunda kalıyoruz. Çünkü iki ay ödemezsen elektriğini kesiveriyorlar ve sonra ver açma parasını, ver gecikme faizini deyip duruyorlar. Devletin elindeyken daha iyiydi. Hiç olmazsa devletin bir babalığını görürdük. Şimdi o da kalmadı” dedi.

22 Ocak 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR