Kavaz: “Arsal tetikçidir”

ADD İzmit Şube Başkanı Ahmet Kavaz önceki gün yaptığı basın açıklamasında, “Emperyalizm var oldukça Nedim Arsal gibi tetikçiler de var olacak, Atatürk...

BÜYÜT

ADD İzmit Şube Başkanı Ahmet Kavaz önceki gün yaptığı basın açıklamasında, “Emperyalizm var oldukça Nedim Arsal gibi tetikçiler de var olacak, Atatürk’ü ve Cumhuriyeti yok etmek için ağızlarına yakışan sözleri söylemeye devam edeceklerdir” dedi.

Sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta yayınladığı “Adalet mülkün temelidir” sözünün Hz. Ömer’e, “Hayatta en hakiki mürşit ilimdir” sözünün Hz. Ali'ye, “Köylü milletin efendisidir” sözünün Kanuni Sultan Süleyman'a, “Ya istiklal, ya ölüm” sözünün Şeyh Şamil’e ait olduğunu biliyor muydunuz?” sözleri ile büyük tepki çeken yerel siyasetin sivri dili eski AKP İzmit İlçe Başkanı Nedim Arsal’a bir tepki de Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) İzmit Şube Başkanı Ahmet Kavaz’dan geldi.

ARSAL’A AĞIR ELEŞTİRİ
ADD İzmit Şube Başkanı Ahmet Kavaz önceki gün basın açıklaması yaparak Facbook’ta paylaştığı yazılar nedeniyle AKP İzmit eski İlçe Başkanı Nedim Arsal’ı ağır sözlerle eleştirdi. Nedim Arsal’ın ‘Köylü milletin efendisidir’ sözünün aslında Atatürk’e değil, Kanuni Sultan Süleyman’a ait olduğunu savunmasına karşılık Kavas, “Ülkemizin gündemini belirleyenler, akıldan, aydınlanmadan yoksun gericiliği halkın yaşam biçimi haline getirmeye çalışmaktadır. Emperyalizm var oldukça, Nedim Arsal gibi tetikçiler de her zaman var olacaktır” dedi.

SEVR’İN ÖZLEMİ İÇİNDE
Başkan Kavaz, “Ülkenin gündemini belirleyenler ülkemizin her köşesinde cirit atmakta olan gerici, ikinci Cumhuriyetçi, bölücü ve soykırım masalcıları gibi birçok kılıklara bürünmüş Bizans artıklarıdır. Ülkemizin parçalanması temel amaçları olmuştur. Adeta Sevr’in özlemi içinde yanıp tutuşarak Atatürk’e hakaretlerde bulunmaktadırlar. Nedim Arsal da bunlardan birisidir. Atatürk’e dil uzatan bu sapkınların konu bölücülüğe gelince ağızlarını bıçak açmamaktadır. Ne yaparlarsa yapsınlar laik demokratik Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşayacak. Şimdi merak ediyorum Atatürk’e laf etmediklerini söyleyen AKP’nin bu duruma tepkisi ne olacaktır” şeklinde konuştu.

GELECEĞİN ÖNCÜLERİYİZ
Derince Şube Başkanı İbrahim Özkan’ın da destek verdiği açıklamada Kavas, “Yüce Atatürk’ün kurduğu laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşayacaktır. Bizler, yüce Atatürk’ün yoktan var ederek büyük kararlılıkla bizlere emanet ettiği laik ve demokratik cumhuriyetini kararlıyız, sonsuza dek koruyacağız. Yüce Atatürk’e ve kurduğu cumhuriyete dil uzatan hainlere fırsat vermeyeceğiz. Yolumuz yüce Atatürk’ün hedef gösterdiği, aklın, bilimin, çağdaş uygarlığın yoludur. Bizler geçmişin bekçileri değil, geçmişin çağdışı ve karanlık yapılanmasını, gürül gürül akan çağdaşlaşma ırmağının içinde eritip yok eden geleceğin öncüleriyiz ”dedi.

16 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR