HAS Parti gazetesini hazırladı

Kurtulmuş'un Halkın Sesi Partisi'ni destekleyecek olan gazetenin adı da kadrosu da belli.Numan Kurtulmuş'un içinden geldiği Milli Görüş geleneğinin be...

BÜYÜT

Kurtulmuş'un Halkın Sesi Partisi'ni destekleyecek olan gazetenin adı da kadrosu da belli.

Numan Kurtulmuş'un içinden geldiği Milli Görüş geleneğinin belki de en önemli özelliklerinden biri de partiyi destekleyecek bir gazetenin varlığıdır. Milli Selamet-Rafah-Fazilet-Saadet partisi geleneğinin şaşmaz yayın organı Milli Gazete, Numan Kurtulmuş'un istifası sonrasında ciddi bir bölünme yaşamıştı.

BU İSİM DE SOLDAN GELDİ
Halkın Sesi Partisi kurulduğu zaman isminin 12 Eylül öncesinin sol örgütlerinden esinlendiği iddiası kulislerde sık sık kullanılan bir malzeme olmuştu. Partinin yayın organı olarak çıkacak olan Yenisöz gazetesinin ismi de daha önce sol kökenli bir grup yazarın kurduğu internet sitesinin ismiydi.

Özgür Mumcu, Ulaş Bayraktar, Burak Cop, Sinan Altunç, Ümit Alan gibi genç kuşak yazarların katkıda bulunduğu, yenisoz.net adresinde faaliyet gösteren internet sitesi, Memleket ve insanlık meseleleri üzerine ufuk açıcı yazılara yer veriyordu.

Halkın Sesi Partsii'nin de siyaset sahnesinde yerini almasından sonra son adım partinin yayın organı özelliğini taşıyacak bir gazetenin varlığıydı.

YENİ DEVİR İDDİASI YALANLANMIŞTI
Kulislerde Has Parti Genel Başkan Yardımcısı Akif Gürdoğan'ın sahibi olduğu Yenidevir gazetesinin yeniden yayın hayatına başlayacağı iddiası konuşuluyordu. Ancak bu haber geçtiğimiz günlerde yalanlanmıştı.

Has Parti camiasının merakla beklediği yeni gazetenin adı: YENİSÖZ olarak belirlendi. Bugün Ankara'da gerçekleşen HAS Parti Milletvekili aday tanıtım toplantısında Yenisöz'ün örnek baskısı salona dağıtıldı.

İŞTE YENİSÖZ'ÜN YÖNETİM KADROSU
Milli Gazete'den ayrılan Necdet Kutsal, Ekrem Kızıltaş ve İbrahim Tenekeci'nin seçim sürecine yetiştirmeye çalıştığı yeni gazete'de 40'ı aşkın yazar dönüşümlü olarak yazacak.

İstanbul Zeytinburnu ilçesindeki merkez binasında prova baskıları yapılan gazetenin Genel Yayın Yönetmeni görevine Ekrem Kızıltaş, haber müdürlüğüne ise Ahmet Zeki Gayberi'nin getirilmesi bekleniyor.

EKREM KIZILTAŞ KİMDİR?
20 Eylul 1958'da Ordu'da doğdu. İstanbul Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Yüksek Okulu mezunu.

Gazeteciliğe Yazıişeri Müdürü olarak Çatı Dergi'sinde başladı (1976). Haftalık Sebil Gazete'sinde Yazıişleri Müdürlüğü (1980), Yeni Devir Gazete'sinde sekreterlik (1980-1981), Hikmet Yayınları'nda Yayın Müdürlüğü (1982) yaptı. 1984'ten itibaren Milli Gazete Yazıişleri Müdürlüğü görevlerini sürdürdü. Çalıştığı gazetelerde çok sayı'da inceleme araştırma yazı ve yazı dizileri yayınladı. TV 5'de Haber Programları yaptı.

20 Nisan 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR