Kartepe’de Tıbbi Atık Yönetimi semineri

Kocaeli Valiliği Halk Sağlığı Müdürlüğü’nce koordine edilen ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı (Atık Yönetim...

BÜYÜT

Kocaeli Valiliği Halk Sağlığı Müdürlüğü’nce koordine edilen ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı (Atık Yönetimi Şube Müdürlüğü) tarafından düzenlenen “Tıbbi Atık Yönetimi” konulu eğitim semineri Kartepe Belediyesi ev sahipliğinde Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

 

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Atık Yönetimi Şube Müdürlüğü’nden Çevre Mühendisi Ece Şimşek ve Kimya Mühendisi Lokman Karagöz tarafından verilen eğitime, Kartepe ilçesinde sağlık hizmeti veren “Aile Sağlığı Merkezleri”nde tıbbi atıkların yönetiminden sorumlu doktor, ebe ve hemşireler ile hizmetli personeller katılım sağladı.

 

Kartepe Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün ev sahipliği yaptığı seminerde, tıbbi atıkların toplanması-taşınması ve sterilizasyon yöntemi ile bertarafının sağlanmasına yönelik olarak Büyükşehir Belediye Başkanlığınca yürütülen çalışmalar ile “Tıbbi Atıkların Kontrolü Yönetmeliği” gereğince “Atık Üreticileri” tarafından yapılması gereken kaynağında ayrı toplama çalışmaları hakkında detaylı bilgi verildi.

 

Kocaeli ili genelinde; başta Kocaeli Üniversitesi Hastanesi olmak üzere, devlet hastaneleri, özel hastaneler, diyaliz merkezleri, tıp merkezleri, poliklinikler ve Aile Sağlığı Merkezleri’nden günlük yaklaşık 5 ton civarında tıbbi atığın lisanslı toplama araçları ile toplanarak sterilizasyon tesisine nakledildiği belirtilirken, yıllar içerisinde toplanan atık miktarının artış gösterdiği ve sağlık kurum/kuruluşlarında toplanan atıkların kaynağında ayrı toplama çalışmasının her geçen gün daha dikkatli bir şekilde yürütüldüğünün gözlemlendiği vurgulandı.

02 Ekim 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR