Sokak hayvanları için şehrin 6 noktasına beslenme kabı kondu

Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın da büyük önem verip desteklediği çalışma ile şehrin 6 ayrı noktasına hayvan besleme kabinleri konuldu. Kabinler s...

Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın da büyük önem verip desteklediği çalışma ile şehrin 6 ayrı noktasına hayvan besleme kabinleri konuldu. Kabinler sayesinde sahipsiz hayvanların aç kalması önlenerek, açlık hissinden kaynaklanan saldırgan davranışların da önüne geçileceği öğrenildi.

 

KOMİSYON OLUŞTURULDU

İzmit Belediyesi öncülüğünde, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü, Orman ve Su işleri Kocaeli Şube Müdürlüğü tarafından oluşturulan komisyonun yaptığı çalışma sonucunda Yahya Kaptan Mahallesi Eylül Sokak, Karadenizliler Mahallesi Yuvam 2. Etap, Cumhuriyet Mahallesi Oramiral Salim Dervişoğlu Caddesi Federal Moğul Fabrikası yanına sokak hayvanları için 3 adet besleme noktası oluşturuldu. Ayrıca Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi içerisine de 3 adet besleme kabini konduğu öğrenildi.

 

ŞEHİR MERKEZİNDEN UZAKLAŞACAKLAR

Yetkililer, beslenme noktalarının yerleri tespit edilirken insan yoğunluğunun az olduğu fakat hayvanların beslenebileceği noktalar olmasına özen gösterildiğinin altını çizerek, “Sokak hayvanları için kurduğumuz beslenme noktalarıyla sokaklarda sahipsiz bir şekilde yaşayan hayvanların aç kalmasının önüne geçilmiş olacağız. Bununla beraber hayvanlardaki açlık hissinden kaynaklanan saldırgan davranışlar da ortadan kalkacak. Beslenme noktaları insan akışının yoğun olduğu bölgelerden uzak olduğu için hayvanlar karınlarını doyurabilecekleri beslenme noktalarına yönelecekler” şeklinde konuştular.

 

DÜZENLİ ŞEKİLDE YİYECEK BIRAKILACAK

İzmit Belediyesi Zabıta ekipleri, anlaşmalı olduğu fabrika ve marketlerden aldıkları fazla yemekleri, haftada en az 3 gün oluşturulan beslenme noktalarına bırakacaklar. Böylelikle başta köpekler olmak üzere sokak hayvanları şehir merkezinden uzaklaşarak ve ayrıca,  caddelere ve sokaklara gelişi güzel yemek bırakılarak çevre kirliliğinin de önüne geçilmiş olunacak.

17 Mayıs 2015 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR