100 bin ünite kan bağışı bekleniyor

Beşir Derneği İzmit temsilciliğinin organize ettiği Kızılay Genel Merkezi ile ortaklaşa olarak Türkiye’de 250 noktada kan bağışı kampanyası gerçekleş...

Beşir Derneği İzmit temsilciliğinin organize ettiği Kızılay Genel Merkezi ile ortaklaşa olarak Türkiye’de 250 noktada kan bağışı kampanyası gerçekleştirecek. Kampanyanın İzmit ayağı 11 Mayıs’ta Yeni Doğan Merkez Çay Ocağı’nda başlayacak. Beşir Derneği İzmit Şube Başkanı Utku Erikli, 2014 yılında hedeflenen kan bağışının 100 bin ünite olarak belirlendiğini söyledi.

 

10 MERKEZDE BAĞIŞ

Beşir Derneği ve Türk Kızılayı ortaklığında Türkiye’de toplam 250 noktada kan bağış kampanyası gerçekleştirilecek. İzmit’te toplam 10 merkezde gerçekleştirilecek kampanyanın duyurusu Yahya Kaptan Kızılay Kan Bağış Merkezi’nde basın açıklaması ile yapıldı. Basın açıklamasına Kızılay Kan Merkezi Müdür Vekili Bekir Sami İlter, Kızılay Bölge organizasyon Sorumlusu Gülden Ünal, Beşir Derneği Başkanı Utku Erikli, Semerkand Vakfı Kocaeli Şube Başkanı Abdullah Erol katıldı. Açıklamada kampanyanın İzmit ayağı 11 Mayıs’ta Yeni Doğan Merkez Çay Ocağı’nda başlayacağı duyuruldu.

 

100 BİN ÜNİTE HEDEFLENİYOR

Basın açıklamasını yapan Utku Erikli, 2014 yılında hedeflenen kan bağışının 100 bin ünite olarak belirlendiğini söyleyerek Türkiye’de 250 noktada gerçekleşecek olan kampanyada hedefin geçen sene olduğunu gibi bu yıl da rekor kırılması olduğunu belirtti. Erikli, “Ülkemizde her yıl 2 milyona yakın kan ihtiyacı oluşmaktadır. Bu ihtiyaç çoğunlukla acil durumlarda hasta yakınlarından karşılanmaktadır. 18-65 yaş arası olan bulaşıcı hastalığı olmayan 50 kg üzerinde her sağlıklı insan kan bağışlayabilir” dedi. Erikli ihtiyaca yönelik destek verebilmek için www.kankardesim.org adresinden kendilerine ulaşılabileceğini ekledi.

 

KAN BAĞIŞI YAPILABİLECEK YERLER

11 Mayıs Pazar günü Yenidoğan Merkez Çay ocağı,

12 -16 Mayıs arası KOÜ Umuttepe Kampüsü’nde,

17 Mayıs Cumartesi Bekirdere eski karakol arkası kanal boyu,

18 Mayıs Pazar Vezirçiftliği Çay Ocağı,

18 Mayıs Pazar Kartepe Merkez Çay Ocağı,

21 Mayıs Çarşamba Kandıra Belediye önü,

23 Mayıs Cuma Derince Kent Meydanı,

24 Mayıs Cumartesi Yenikent Muhtarlık karşısı,

25 Mayıs Pazar Alikahya Kent meydanı

24 ve 25 Mayıs Perşembe Pazarı

09 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR