KSO’nun bütçesi 8 milyon 900 bin TL

Kocaeli Sanayi Odası (KSO)’nun bu yılkı son meclis toplantısı önceki gün KSO meclis salonunda yapıldı. Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral...

Kocaeli Sanayi Odası (KSO)’nun bu yılkı son meclis toplantısı önceki gün KSO meclis salonunda yapıldı. Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral Erdoğan’ın konuk konuşmacı olarak katıldığı aralık ayı meclis toplantısında  2015 yılı bütçesi 8 milyon 900 bin olarak belirlendi. Toplantıda ekonomiyi değerlendiren Prof. Dr. Erdoğan, firmalar için içsel ve dışsal riskler ve öncelikleri konusunda değerlendirmelerde bulundu.

 

İŞSİZLİK YÜZDE 10.1 OLDU

Faaliyet raporunu okumak için söz alan KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, “Ağustos ayı dönemi işsizlik oranı yüzde 9,8’den, yüzde 10,1’e çıktı. Sadece 2013 Şubat ayında çalışabilir nüfusta büyük ilave 600 bin ile bir artış oldu. Bunu Suriyeli mültecilerin iş gücüne katılmasına bağlıyoruz” şeklinde konuştu.

 

“YÜZDE 6 İNDİRİMLİ DOĞALGAZ”

Geçtiğimiz günlerde kentimize gelen Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, KSO ile doğalgaz konusunda görüşmeler yapmıştı. Bu konuda Zeytinoğlu da Rusya ile doğalgaz ilişkilerimize dikkat çekti. Zeytinoğlu, “Türkiye’nin Rusya’dan aldığı doğalgaz miktarı artacak. Bunun karşılığında 1 Ocak’tan itibaren yüzde 6 indirimli doğal gaz alacağız” müjdesini verdi.

 

SEKTÖREL PERFORMANS ÖDÜL TÖRENİ WELLBORN’DE

Yılın son meclis toplantısında 2015 yılı tahmini bütçesi de görüşülerek onaylandı. KSO’nun 2015 yılı bütçesi 8 milyon 900 bin lira olarak belirlendi. Meclisteki sunumunda bazı duyurular da yapan Ayhan Zeytinoğlu, “Sektörel Performans Ödül Törenini 17 Aralık Çarşamba günü Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğulu’nun katılımlarıyla Wellborn Otelde gerçekleştiriyoruz” dedi.

11 Aralık 2014 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR