Aşçılarımız gururlandırdı

Bu yıl 9. kez düzenlenen Kıtalararası İstanbul Continental Yemek Yarışması’nda, Türk Aşçı Milli Takımı’na şeflerimiz Hakan Bağı ve Evrim Karaca da çağ...

BÜYÜT

Bu yıl 9. kez düzenlenen Kıtalararası İstanbul Continental Yemek Yarışması’nda, Türk Aşçı Milli Takımı’na şeflerimiz Hakan Bağı ve Evrim Karaca da çağırıldı. Ülkemizi temsil eden Bağı ve Karaca, iki altın madalya aldı.

Türk Aşçı Milli Takımı’na ilimizden çağrılan şeflerimiz Hakan Bağı ve Evrim Karaca, 4 gün süren İstanbul Uluslararası Gastronomi Festivali kapsamında düzenlenen İstanbul Continental Yemek Yarışması’na katıldı. Bu yıl kıtalararası olması sebebiyle çok çekişmeli ve zor geçen yarışmada birbirinden güzel yemekleriyle yer alan şeflerimiz Hakan Bağı ve Evrim Karaca, beğeni topladı. Moleküler gastronomi ve modern cuisini dallarında yarışan şeflerimiz Hakan Bağı ve Evrim Karaca, farklı kategorilerde 19 ülkenin master chef aşçılarının arasından sıyırılarak iki altın madalyayı ülkemize kazandırdı.

YOĞUN KATILIM
Milli takımların büyük çekişmelerine sahne olan yarışmada Türk Milli Aşçı Takımı’yla beraber Amerika, Almanya, Azerbeycan, Özbekistan, İsrail, Hırvatistan, Kuzey Kıbrıs, Kazakistan, Kore, Malta, Moldova, Nahcivan, Rusya, Polonya, Sırbistan, Arnavutluk, Bulgaristan ve İtalya takımları yer aldı. Derbent Uygulama Oteli Executive Chef’i Naif Bağı, daha önceki yılarda olduğu gibi dünyanın ünlü aşçılarıyla birlikte gün boyu jürilik yaptı.

KİEV’E DAVET EDİLDİ
Dünya aşçılar birliği WACS’ın onayladığı As An Accredited Judge Of The World Association Of Chefs Societies ünvanını alan mutfak uygulamaları hocası Naif Bağı’nın bundan sonrada yurt dışında yapılacak olan uluslararası yarışmalarda jüri üyeliği, yarışma hakemliği yapması bekleniyor. Naif Bağı şimdiden nisan ayında Ukrayna’da yapılacak olan Kiev Chempionati Gastronomi Yarışması’na uluslararası juri olarak davet edildi.

20 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR