Lastik işçilerine % 7 zam

  Lastik-İş Sendikası ile Brisa, Goodyear ve Pirelli arasında 2014-2015 yıllarını kapsayacak olan sözleşme görüşmelerinde dün taraflar anlaştı. İki yı...

 

Lastik-İş Sendikası ile Brisa, Goodyear ve Pirelli arasında 2014-2015 yıllarını kapsayacak olan sözleşme görüşmelerinde dün taraflar anlaştı. İki yılı kapsayan sözleşmede işçilerin ücretlerine ilk yıl yüzde 7.40 oranında zam yapılırken, ikinci yıl ise enflasyon oranında zam yapılacak. Bir işçinin maaşı ortalama 3 bin 600 lira oldu. Lastik-İş Genel Başkanı Abdullah Karacan, başarılı bir sözleşme imzaladıklarını söyledi.

 

22 MADDE DE GEÇTİ

Lastik-İş Sendikası ile Brisa, Goodyear ve Pirelli arasında 2014-2015 yıllarını kapsayacak olan sözleşme görüşmelerinin beşinci ayağı Derbent Uygulama Oteli’nde gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen görüşmeye Lastik-İş Genel Başkanı Abdullah Karacan, Lastik– İş Kocaeli Şube Başkanı İsmail Kandaz’ın yanı sıra çok sayıda sendikalı ve fabrika yöneticisi katıldı. Bilindiği üzere 17 Ocak’tan beri devam eden görüşmelerde 37 madde kabul edilmiş ve geriye görüşülmesi gereken 22 madde kalmıştı. Bütün maddelerin görüşüldüğü toplu sözleşme bütünüyle imzalandı ve işçiler tüm istedikleri hakları masada aldı. 

 Lastik İş Sendikası masaya yeni bir madde koydu ve fabrika yöneticilerinden Türkiye’de şimdiye kadar kimsenin cesaret edemediğini istedi. 59 maddelik sözleşmeye yeni bir madde koyan Lastik İş Sendikası işverenden ayrım olmadan 4 Bin işçiye de 6 Bin TL ‘hibe para’ istedi.

 

03 Mart 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR