"Yozgat'ta tam bir aile olduk Kocaeli’de sülale olacağız"

Kocaelispor'un eski futbolcularından Mahmut Aydın, Yeşil Siyahlıların devrim sezonu öncesinde takımın başına getirilmişti. Aydın nezaretinde 1, 2 ve...

BÜYÜT

Kocaelispor'un eski futbolcularından Mahmut Aydın, Yeşil Siyahlıların devrim sezonu öncesinde takımın başına getirilmişti. Aydın nezaretinde 1, 2 ve 3. etap çalışmalarını İzmit'te yapan Kocaelispor, yeni transferler ile 2, toplamda da 4. etap kampını Yozgat Galata Çamlık Otel'de gerçekleştirdi. Teknik Sorumlu Mahmut Aydın kamp değerlendirmesini, kampı takip eden arkadaşımız Erdem Övüç'e yaptı.

                     

KARAKTERLİ BİR OYUNCU GRUBU İLE BİR ARADAYIM

Mahmut Aydın öncelikli olarak karakterli oyuncu grubunu bünyelerine kazandırmak istediklerinin altını çizdi ve şu şekilde konuştu: "14 günlük kamp için Yozgat'a geldik. Takımımızın sağlık kontrolü olacağından dolayı 13 gün boyunca son derece verimli bir kamp geçirdik. Burada çok güzel çalışmalarımız oldu. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki yönetim kurulumuz ile bu yola çıkarken, benim için önemli olan prensip karakterdi. Araştırmalarımızı yaptık ve anlaştığımız arkadaşlarımıza kapımızı açtık. Kesinlikle şuna çok inanıyorum ki, son derere kişilikli ve karakterli bir oyuncu grubu ile bir aradayım". 

 

YÖNETİMİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Yozgat kampında arkadaşlık ve kaynaşma fırsatı bulduklarını dile getiren Aydın "Neticesinde Amerika'yı keşfetmeyeceğiz. Futbol, yıllarca içinde olduğumuz, bildiğimiz bir şey. Bütün yönetim ve futbolcu grubumuza sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Ben ve ekibim, böyle karakterli bir insan grubu ile çalıştığımız için son derece mutluyuz. Hocalar olarak işimizi çok kolaylaştırıyorlar. Bize sadece futbolun içindeki unsurlar, yani takımdaşlık, bireysel yeteneklerin daha üst seviyelere çıkarmak ve futbolcularımızın daha ileri yaşlara kadar futbol oynayabilmelerini sağlamak kalıyordu. Burada bu bahsettiğim ortamı buldum" ifadelerine yer verdi.

 

ÇOK ŞÜKÜR SAKATLIK YAŞAMADIK

Mahmut Aydın, Yozgat'ta sakatlık yaşamamalarından dolayı duyduğu memnuniyeti şu şekilde değerlendirdi: "İzmit'te 5 günlük bir çalışma ortamımız oldu. Bu süredeki amacımız tanışmaktı. İlk günlerde antrenmansız kalan oyuncularımıza özel programlar uyguladık. En büyük endişemiz sakatlık yaşamaktı. Çok şükür ki, kısa süreli 1-2 sakatlık dışında hiç bir talihsizlik yaşamadık. Her gün çift antrenman yaptık ve formumuzu her geçen gün arttırdık".

 

TAM BİR SÜLALE OLACAĞIZ

Aydın, şartların elverişliğine de değindi ve "Yozgat kampına geldiğimizde amacımız aile olabilmekti. Burada bizden başka kalan takım yoktu. Sanki oteli kapatmışız gibiydik. Yediğimiz önümüzde yemediğimiz arkamızdaydı. Otel personeli ve otel sahibi Sedat Bey'e bu anlamda şükranlarımı iletiyorum. Bu durum, arkadaşlığa, birbirimizi tanımaya ve paylaşmaya ihtiyacımız olan bizler için çok iyi oldu. Bunların yansıması da teknik ekip olarak bizleri memnun ediyor. Burada aile olmaya başardık. Bolu kampından sonra İzmit'e döndüğümüzde inşallah sülale olacağız" şeklinde konuştu.

 

BİZ ONLARI DEĞİL, ONLAR BİZİ TAKİP ETSİN

Aydın son olarak BAL 11. Grubu değerlendirdi ve iddialı açıklamalarda bulundu. Aydın, "Grubumuz tüm Kocaeli halkına hayırlar getirsin. Bu kenti temsil eden tüm takımlara da başarılılar diliyorum. Çınarlıspor ile birlikteyiz. Şu bir gerçek ki, BAL'da hangi grupta olursak olalım grupta 4 ya da 5 şampiyonluk hedefi olan takım olacaktı. Bizim grubumuzda da bu tip takımlar var. Farkındayız. Ancak rakiplerimizin durumunun ne olduğu ile fazla ilgilenmiyorum. Biz onları değil, onlar bizi takip etsin. Çünkü biz Kocaelispor'uz ve bu sezon BAL'da misafir olacağımızı düşünüyorum. Bu camiayı ayakta tutma gayretini hepimizin göstermesi lazım. İnşallah sezon sonunda bu kent çok özlenen şampiyonluğa ulaşacaktır" diyerek sözlerini tamamladı.

14 Ağustos 2014 Kocaeli- SporYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR