Vali Güzeloğlu, son noktayı koydu

Ekmek zammının 10 aylık hikayesi nihayet sona erdi. 10 ay önce yapılan zamla birlikte şehirde 250 gram ekmeğin satış fiyatı 1.25 TL olarak belirlenmiş...

Ekmek zammının 10 aylık hikayesi nihayet sona erdi. 10 ay önce yapılan zamla birlikte şehirde 250 gram ekmeğin satış fiyatı 1.25 TL olarak belirlenmişti. Kocaeli Valiliği bu fiyatı yüksek buldu ve ticaret mahkemesine dava açtı. Dava sonucunda mahkeme 250 gram ekmeğin 1 TL’ye satılmasına hükmetti. Mahkeme kararının tebliği edilmesinin ardından birçok fırında ekmek 1 TL’ye satılmaya başladı.

 

FİYAT İNDİRMEYENLER OLDU

Mahkeme karına rağmen 1 TL bedel biçilen ekmek bazı fırın ve bayiler tarafından 1.25 TL’ye satılmaya devam etti. Bunun üzerine Ticaret İl Müdürlüğü bir açıklama yayınlayarak karara oymayanların cezalandırılacağını açıkladı. Bu yaşananların dışında yeni tarife formülleri ortaya atıldı. Kocaeli Fırıncılar Odası yönetimi acilen toplandı ve yeni tarifenin oluşturulması için çalıştı. Öngörülen tarifeye göre ekmek 300 grama çıkartılıp fiyatı da 1.25 TL olacaktı. Yeni fiyat tarifesiyle ilgili talep cuma günü Esnaf Odaları Birliği’ne sunulacaktı.

 

VALİ İZİN VERMEDİ

Cuma günü Kocaeli Esnaf Odaları Birliği Başkanı Kemal Kaya ve Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, Vali Hasan Basri Güzeloğlu ile görüştü. Vali Güzeoğlu bu görüşmede, “Mahkemenin kararı uygulanacak. Yeni fiyat tarifesi mahkemenin verdiği karardır. Yenisine ihtiyaç yoktur” dedi. Bu sözlerle ekmek zammı bir kere daha Vali Güzeloğlu’ndan dönmüş oldu.

24 Eylül 2016 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

06

erol - ALLAH sizden razı olsun sn. vali bey fakir fukara size duacı

Yanıtla . 0Beğen 24 Eylül 16:57
05

vatandas rıza - buradan ıhbarda bulunuyorum sapanca yolu üzerinde BAY BAKKAL İSİMLİ MARKET TE HALA EKMEK 1,25 TL UYUMAYIN GÖREVİNİZİ YAPIN

Yanıtla . 0Beğen 24 Eylül 16:57
04

halil kaya - Allah razı olsun yemin ediyorum ekmek alamaz olduk fırıncılar kızar ama durumları kötüyse atlarında son model arabaları nasıl alırlar ve dahası.SSK borclarıda silinsin sorarım hem işşiz olup borclanma nasıl bir duygu acaba genel saglık sigortasıda iptal ol sa keske herkes borclu yazık

Yanıtla . 0Beğen 24 Eylül 16:57
03

İzmitli - Esnafta zor durumda..Suç Esnafı korumayan Devlette!..

Avrupa ülkelerinde belediyeler devletin belirlediği,bölgelere göre kira rayiç bedeli belirler.Bu belirlenen kira rayiç bedellerinin üzerinde kimse Evini,İş yerini kiraya veremez..Ülkemizde 2.000 tl.lik işyerine 10.000 tl.kira istenebilmektedir!..İş yeri kiraları ülkemizde çok fahiş fiyatlar istenmekte,böyle olunca Esnaf çok zor durumda kalmakta,zaten son zamanlarda Esnaf iş yerlerini kapatmaktadır,büyük zincirlerde diğer şubelerin ciroları ile birbirini zar,zor ayakta tutabilmektedirler.

Bu zincir mağazalarda 5.000 tl.lik işyerine 20.000-30.000 tl.kira vererek hem kendi,kendilerine kazık attırıyor ve kira piyasasını haksız yere yükseltip Esnafı,Küçük işletmeleri zor durumda bırakıyorlar.Bunun önüne geçilmeli son zamanda Evler bile sanki İş yeriymiş gibi kira bedelleri istenmekte.

Yanıtla . 0Beğen 24 Eylül 16:57
02

İzmitli - Sağlıklı katkısız Ekmek ne zaman üretilecek?..

Her gıdada katkı maddesi var!..Topluma ne zaman sağlıklı katkısız gıda yedirilecek..En basiti EKMEK'te bile katkı maddesi var!..Ekmeğin TUZU'çok az olmalı.

Yanıtla . 0Beğen 24 Eylül 16:57
01

AYHAN - SAYIN VALİ ADAMLAR SİZİ TINNNLAMIYOR ...HALEN 1.25 TEN SATIYORLAR BİZİM HABERİMİZ YOK DİYORLAR

Yanıtla . 0Beğen 24 Eylül 16:57
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı! mask
Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı!
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı! mask
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı!
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı! mask
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı!
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor mask
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor
Ekmekte flaş fiyat açıklaması! mask
Ekmekte flaş fiyat açıklaması!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR