Döngeloğlu’ndan Gölcük’te Ramazan sohbeti

Sohbete Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Genel Koordinatör Nihat Abiş, Belediye Başkan Yardımcısı Levent Değirmenci, Daire Müdürleri ve çok sa...

BÜYÜT

Sohbete Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Genel Koordinatör Nihat Abiş, Belediye Başkan Yardımcısı Levent Değirmenci, Daire Müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Sohbetinde Peygamber Efendimizin (s.a.v) ve Ashab-ı Kiramın hayatlarından menkıbeler anlatan Ömer Döngeloğlu, güncel konularda toplumsal mesaj vermeyi de ihmal etmedi. Asrı Saadeti ve Hz. Muhammed'in (s.av.) hayatından örneklerle aile hayatının önemini anlatan Döngeloğlu; aile hayatının daha huzurlu geçmesinin yolunun Peygamber sünnetinden geçtiğini dile getirdi.

 

Döngeloğlu, “Emeği geçen herkese ve nezaket gösterip buraya kadar gelen Gölcük’ün güzel insanları hepinize muhabbet dolu, kardeşlik dolu selamlarımı, hürmetlerimi arz ediyorum, Allah’ın selamı üzerinize olsun, Allah ne muradınız varsa ihsan eylesin. Oruçlarınızı, bütün ibadetlerinizi Rabbim kabul eylesin. Ramazan paylaşmaktır, birbirinin halini, hatırını sormak ve bunun için sorumluluk almak mesuliyeti hissetme ayıdır” dedi.

 

Döngeloğlu, peygamber efendimizin ailesine çok büyük önem verdiğini Müslüman toplumunun O'nu örnek alması gerektiğini ifade etti. Peygamber efendimizin hayatından gündeme ilişkin hatıralar da nakleden Ömer Döngeloğlu, Gölcük Anıtpark Meydanını dolduran kalabalığın, kendisine değil Hz. Peygambere duyulan sevgi ve özlemin bir tezahürü olduğunu söyledi.

 

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, “Mübarek Ramazan ayını coşkuyla kutluyoruz. Yüce Rabbimize şükürler olsun ki bizleri, hepimizi bu mübarek aya kavuşturdu. Oruçlarımızı tutabiliyor, namazlarımızı kılabiliyor, Allah’ımıza karşı görevlerimizi yapabiliyoruz. Yüce Rabbim bu günlerimizi aratmaz inşallah. Hepinize sohbet programına katıldığınız için çok teşekkür ediyorum. Ömer Hocamıza da özellikle teşekküre diyorum. Bizi kırmadı, ricamızı geri çevirmedi, yoğun programına rağmen buraya kadar geldi. Allah ondan razı olsun” dedi.

 

Başkan Ellibeş konuşmasının ardından Ömer Döngeloğlu'na katılımlarından dolayı günün anısına bir çiçek takdim edip teşekkür etti.

03 Temmuz 2015 Kocaeli- Kültür-Sanat


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR