İşte Kocaelispor’un yeni yöneticileri (8)

Kocaelispor Sicil Komitesi Sorumlusu İbrahim İbrahimoğlu, “İşte Kocaelispor’un Yeni Yöneticileri” dizi röportajımızın 8’incisine konuk oldu. Trabzon d...

BÜYÜT

Kocaelispor Sicil Komitesi Sorumlusu İbrahim İbrahimoğlu, “İşte Kocaelispor’un Yeni Yöneticileri” dizi röportajımızın 8’incisine konuk oldu. Trabzon doğumlu olmasına rağmen Kocaelispor aşkını içtenlikle yaşayan İbrahim İbrahimoğlu, Kocaelispor’u sevenlerin sevgilerini göstermelerini istedi. Sadece Kocaelispor’u sevmenin Kocaelispor’u kurtarmayacağını söyleyen İbrahimoğlu, “Herkes elini taşın altına koysun” dedi.

Yöneticilik teklifini nasıl aldınız?
Kayyum Heyeti’nde Orhan Sarısüleyman ile ticaret hayatından tanışıyoruz. Kendisiyle eski bir dostluğumuz da var. O aradı beni, ‘Yönetimde bulunur musun?’ diye. Ben de kabul ettim. Çünkü Kocaelispor’u seviyorum. Sadece sevmekle olmaz, sevdiklerimiz için bir şeyler yapmalıyız. Ben de yöneticilik teklifini kabul ettim. Bu kararı çevremdeki herkes şaşkınlıkla karşıladı, ‘Kendini mi bitirmek istiyorsun?’ diye eleştirilerde bulundular hep. Ama Kocaelispor’u seviyorsak, sevdiğimiz için elimizi taşın altına koymalıyız. Benim reklama ihtiyacım yok, düzenimi kurmuşum ben ancak Kocaelispor’a yardımımız dokunursa ne mutlu bize.

Kayyum Heyeti’nin çalışmalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?
Kayyum Heyeti’nin yaptığı işi bu zaman kadar Kocaelispor’da hiç kimse yapmadı. Onları gerçekten gönülden kutluyorum, tebrik ediyorum. Para her şey demek değil, önemli olan yönetimi kurabilmekti. Kayyum Heyeti de bunu başardı, iyi bir yönetim kurdu.

‘KOCAELİSPOR’U SEVENLER ALACAKLARINDAN VAZGEÇMELİ’
Yönetim olarak kulübün idaresi ve borçlarıyla ilgili planlarınız neler?

Kayyum Heyeti kulübün maddi şeceresini çok iyi bir şekilde analiz etti. Bu işin yarısıydı, planlı programlı çalışmanın başlangıcıydı. Bizler de şimdi temelleri sağlam bir yönetim oluşturacağız ve gerisi gelecektir. Zaten Kayyum Heyeti, Mayıs’a kadar idare edebilecek bir yönetim değil, geleceğin hesaplarını yaparak çalıştı. Biz de buna destek vereceğiz. Borçlarla ilgili olarak da, devlete olan borçlar taksitlendirilince rahatlıkla ödenebilir. Bu konu aşılabilir ancak 3. şahıslara olan borçlar bence muamma. Bu aşamada herkes Kocaelispor’a olan sevgisini göstermek zorunda. Zaten kulüp kapansaydı, hiç kimse parasını alamayacaktı. Bizler yönetime geldik diye borçları ödemek zorunda değiliz. Herkes fedakarlık gösterecek, eğer Kocaelispor’un menfaatini düşünüyorlarsa alacaklarından vazgeçecekler. Yoksa hiç kimse ‘Biz Kocaelispor’u sevmiyoruz’ demesin.

Kocaelispor’un bu duruma düşmesini neye bağlıyorsunuz?
Bir fabrika düşünün ve iyi bir patronu, müdürü olsun. Bu fabrika her geçen gün gelişir, büyür. Ama, tam tersini düşünün kötü bir patron ve müdür. Bu fabrikada geriye doğru gider ve en sonunda batar. İşte Kocaelispor’un sorunu bu: kötü yönetim.

Kocaelispor’un kurtuluş reçetesi sizce nedir?
Kocaelispor’un kurtuluşu maddiyatta değil, ilgi ve alakadadır. 1-2 lira Kocaelispor’un sorununu çözmez. Kocaelispor’un sorunu ilgi ve alakayla çözülür. Kasımpaşa’yı örnek alalım. Kasımpaşa nasıl ayakta duruyor? Özveriyle, ilgiyle ayakta duruyor. Şahsi fikirler değil, kulübün menfaati ön planda tutulmalıdır. Çözüm düzgün bir yönetim oluşturmaktadır, sadece maddi sorunları çözmek Kocaelispor’u kurtarmaz. Kulüp iyi yönetildiği takdirde güvende kazanılır, O zaman maddi yardımlarda gelir zaten.

‘ÇEKİŞME ZARAR VERİYOR’
Tesisler hakkında neler düşünüyorsunuz?

Bu konu hakkında çok fazla bir bilgi sahibi değilim. Ancak, belli ki birilerinin çekişmesi yüzünden yazık oluyor. Bu siyasi çekişme yüzünden Kocaelispor zarar görüyor. Sonra da ‘Biz Kocaelispor’u seviyoruz’ diyorlar. KEV, Kocaelispor’un omuzlarında büyük bir yük. İnsanlar birbirlerini sevmiyor olabilirler ama önemli olan Kocaelispor’dur. Bunun için çekişmelerin bırakılması gerekiyor.

Basından beklentileriniz nelerdir, basın için ne söyleyebilirsiniz?
Kocaelispor’u bugünlere kadar getirenlerin başında şüphesiz ki basın gelir. Basın Kocaelispor üzerinde bu kadar durmasaydı, kulüp çoktan kapanmıştı. Ama, elbette ki olumsuz işler de yapılıyor. Bazı kesimler etnik ayrımcılık yapıyor. ‘Yok bu Trabzonluymuş, bu buralıymış da ne iş yapabilirmiş’ diye yazılar var. Bunlar boş şeyler. Artık bunların bırakılması gerekiyor. İnsanlar memleketlerine göre değil yaptıkları veya yapmadıkları için eleştirilmelidirler. Bu Trabzonludur diye olumsuz eleştiriler olmaz. Çünkü, Kocaelispor ortak noktamız.

‘TARAFTAR KULÜBÜN GERÇEK SAHİBİDİR’
Taraftar hakkında ne düşünüyorsunuz?

-Taraftar bu kulübün gerçek sahibidir. Herkes gider ancak onlar gitmez, gitmediler de zaten. Türkiye’de böyle taraftar topluluğun olduğuna inanmıyorum. 17 bin kişiyle deplasmana giden bir taraftara sahibiz. Ancak, onlardan tek bir isteğim var. Aşırılıktan, küfürden uzak dursunlar.

Kocaeli kentinden beklentileriniz nelerdir?
Halktan bu yönetime güvenmesini istiyorum. Biz bir eser bırakmak için buraya geldik ve buna inanıyoruz. Kocaeli kenti de bu kulübe lütfen sahip çıksın. Bizim amacımız Kocaelispor’dan bir şey almak değil, bir şeyler vermek. O yüzden bu kent bizlere güvenebilir.

Mayıs ayında yapılacak kongrede devam etmeyi düşünüyor musunuz?
İnsanlar görevlerini bırakmayı bilmelidirler. Bu yönetimde yer alan hiç kimse koltuk sevdalısı değil. Daha başarılı birileri gelecekse eğer, biz görevimizi bırakırız. Ancak o dönemin şartları neyi gerektirir onu bilemeyeceğim.

İbrahim İbrahimoğlu kimdir?
1 Ocak 1973 Trabzon doğumlu olan İbrahim İbrahimoğlu, evli ve 4 çocuk babası. Yaklaşık 20 yıldır Kocaeli’de yaşayan İbrahim İbrahimoğlu, daha önce Kocaelispor yönetimlerinde görev yapmadı. Amatör küme takımlarından Vezirçiftliği Spor Kulübü’nün başkanı olan İbrahim İbrahimoğlu, spor camiasının içinden gelen biri. İbrahim İbrahimoğlu’nun mesleği inşaat malzemeleri satışı ve taahhütlük.

16 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR