Meral Akşener sanayicilerden oy istedi

  MHP Teşkilatı dün Kandıra, Körfez ve Derince mitingleri öncesinde KASİAD’a ziyarette bulundu. Meral Akşener’in de katılım sağladığı programda Kocael...

 

MHP Teşkilatı dün Kandıra, Körfez ve Derince mitingleri öncesinde KASİAD’a ziyarette bulundu. Meral Akşener’in de katılım sağladığı programda Kocaeli MHP Milletvekili Lütfü Türkkan, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, MHP İzmit İlçe Başkanı Kaan Dilmen, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Saffet Sancaklı, İzmit Belediyesi Başkan Adayı Ayhan Arpacı ve partililer yer aldı. KASİAD Başkanı Abdülkadir Karaman ve KASİAD üyeleriyle bir araya gelen MHP’liler seçim çalışmalarıyla ilgili konuştu.

DEĞER KATIYOR

Selamlama konuşmasını yapan Abdulkadir Karaman, sizleri görmekten şeref duyuyorum diyerek, “Sizin gibi birikimli insanlar toplumumuza değer katıyor. Toplumumuzun yeniden kaynaşması adına fısata dönüşecektir. Toplumumuz nice birliktelikleri görecektir” dedi. Ardından söz alan Saffet Sancaklı ise 6 aydı çalıştığını belirterek mektup okuyacağını söyledi.

KAPTAN’IN MEKTUBU

Duygusal bir mektup yazdığını belirten Sancaklı, Bu mektup herkesin evine girecek. 6ayda ne demek istediğimi Kaptan’dan mektup isimli mektubumda anlattım. Çalıp, çırpmadan görev yapacağını, kimsenin hakkını yemeyeceğini mektubunda anlatan Sancaklı, “30Mart’ta hepinizi Büyükşehir’e kahve içmeye bekliyorum” şeklinde konuştu.

OY İSTEYECEKTİM

Son olarak söz alan Meral Akşener ise 30 Mart’a az bir zaman kala kendilerini anlatmak istediklerini dillendirerek, “30 Mart’ı MHP için olumlu değerlendirmek gerek. Sadece yerel seçim olsaydı Saffet Sancaklı için oy isteyecektim. Yine bunu diyorum ama niçin desteklenmesi gerektiğini de anlatacağım. Berkin Elvan’ın ailesi terörist ilan edildi. Öyleyse niye terör kucağından almadınız” dedi.

İŞ BİTTİ

Sözlerini sürdüren Akşener, tüm teşkilatlarımız bu çatışmayı büyümeden bitirdi diyerek, “MHP mensupları devreye girmeseydi bu toplantıyı yapıyor olamayacaktık. Bir hadise oluşmadan iş bitti. Bahçeli’nin en başından koyduğu tavır olmasaydı burada olamazdık. İşadamlarını da böldü. Bu süreçte Başbakan’ın agresif tavrına karşı Bahçeli’nin hayalini kurulan tavrı olsaydı dolar uçar giderdi” ifadelerine yer verdi.

ÖDÜLLENDİRİLMESİ GEREK

Kardeşlik ruhunun devam etmesinde MHP’nin ve Genel Başkanı’nın payının olduğunu vurgulayan Meral Akşener, “Eğer Başbakan’ın uyarılmaması halinde neler olacağını düşünün. Mutlaka uyarılması gerek bu seçimlerde. 31 Mart gününü gerçekten ferah bir şekilde sürdürmek istiyorsak AKP’nin oylarının aşağı çekilmesi gerek. MHP’nin ödüllendirilmesi gerek ki herkes bu tavırdan kurtulsun” dedi.

 

 

CESUR VE ADALETLİ

Seçimlerin demokratik bir şekilde yapılması içi elden gelenin yapıldığını da söyleyen Akşener, “30 Mart’ta verilecek cevap herkesi uyaracak şekilde olacak. Onun uyarılması kendisine bir çıkış noktası da verilecektir. Mutlaka oylarının düşürülmesinden geçiyor bunlar. Hem MHP’nin kurumsal yapısına hem de cesur adaletli olmasından dolayı Saffet Sancaklı’ya, diğer adaylarımıza oy istiyorum” şeklinde k onuştu.

26 Mart 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR