Sivil Savunma Haftası Gölcük’te kutlandı

Sivil Savunma Teşkilatları’nın kuruluşunun 52. yıl dönümü Gölcük Belediyesi Kongre Sarayı’nda kutlandı. Programda hafta kapsamında düzenlenen yarışmal...

BÜYÜT

Sivil Savunma Teşkilatları’nın kuruluşunun 52. yıl dönümü Gölcük Belediyesi Kongre Sarayı’nda kutlandı. Programda hafta kapsamında düzenlenen yarışmalarda birinci olan öğrencilere hediyeleri verildi.

Sivil Savunma Teşkilatları’nın kuruluşunun 52. yıl dönümü Gölcük Belediyesi Kongre Sarayı’nda önceki gün yapılan organizasyonla kutlandı. Yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere katılım belgesi ve hediyeleri takdim edildi. Yoğun katılımla gerçekleşen kutlama programında deprem bilincine değinildi. Programa Kaymakam Adem Yazıcı, Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Başkal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir, Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Görevlisi Yardımcı Doç. Dr. Tahir Serkan Irmak, Milli Eğitim Şube Müdürleri Sadık Uysal, Nedim Aslan, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

MAG’A ÇİFTE TEŞEKKÜR
Bir haftadır Gölcük’teki okullarda sivil savunma eğitimi veren Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği, Sivil Savunma Haftası’nın önemini anlattı. Programda konuşma yapan Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş halkın bu tür teşkilatlara destek vermesinin çok önemli olduğunu söyleyerek, “MAG bu kapsamda çok ciddi çalışan bir dernek, herkesi deprem konusunda bilinçlendiriyor. Emekleri için bütün görevlilere teşekkür ediyorum” dedi. Okullarda Sivil Savunma Haftası kapsamında verilen seminerlerin devam edeceğini söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir ise “Bu bölgede yaşayan insanlar sivil savunma anlamında bilgilendirilmek zorunda. Tüm idareci arkadaşlarımızın bu konuda tedbirli olması gerekiyor. Gençlerimizin, öğrencilerimizin bilinçlenmesini her zaman istedik. MAG, öğrencilerimize seminerler verdi. Çalışmalarından dolayı MAG’ı tebrik ediyoruz” diye konuştu.

100 ALAN ÖĞRENCİLERE HEDİYE
Programda MAG Sorumlusu Mustafa Akpınar’a Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ve Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Mühendislik Bölümü Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Tahir Serkan Irmak’a Kaymakam Adem Yazıcı plaketlerini takdim etti. Konuşmaların ardından Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Sivil Savunma Haftası sebebiyle verilen eğitimlerin ardından düzenlenen yarışmalarda 100 alan Çakabay Anadolu Lisesi’nden Ayla Yıldırım, İhsaniye Anadolu Lisesi’nden Gürhan Akyıldız ve İhsaniye Anadolu Lisesi’nden Mert Akot’a katılım belgeleri ve hediyeleri takdim edilirken, ikinci olan öğrencilere katılım belgesi verildi.

02 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR