Doğan: Türkiye, kıyamete kadar var olacak

Geçtiğimiz Ağustos ayında Siirt Pervari yolunda bölücü terör örgütünce yola döşenen patlayıcının infilak etmesi sonucunda şehit olan 8 askerden biri...

BÜYÜT

Geçtiğimiz Ağustos ayında Siirt Pervari yolunda bölücü terör örgütünce yola döşenen patlayıcının infilak etmesi sonucunda şehit olan 8 askerden biri olan Derinceli Jandarma Komando Emre Kaan Arlı’nın babası Şaban Arlı, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ı ziyaret etti.

Halk Sağlığı Müdürlüğü’nde çalışan şehit babası Şaban Arlı’nın iş arkadaşı Sami Erdinç’in de yer aldığı ziyarette konuşan Başkan Doğan “Dünya döndükçe, kıyamete kadar Türkiye var olacaktır” dedi.

 

ACIMIZA ORTAK OLDULAR

Başkan Doğan’a teşekkür ziyaretinde bulunan Şaban Arlı “Oğlum şehit olduğunda Kocaeli bürokrasisi beni yalnız bırakmadı, destek oldu. Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan da hep yanımızda olup acımıza ortak olmuştu. Acımıza ortak olup, üzüntümüzü paylaşanlara minnet duygularımızı, şükran duygularımızı belirtmek için ziyaretlerde bulunuyorum. Bir vefa borcu olarak yöneticilerimizi ziyaret ederek, şükran duygularımızı bildirmeye geldik” dedi.

 

HEPİMİZİN EVLADI

Şehit babası Şaban Arlı’ya ziyaret için teşekkür edip tekrar başsağlığı dileğinde bulunan Başkan Doğan da şehit babası olmanın herkesin ulaşabileceği bir mevki, makam olmadığının altını çizerek, “Bizim için çok saygıdeğer bir misafirsiniz. Sizin buradaki varlığınız, şehidimizin varlığı gibi saygın, müstesnadır, hiçbir misafiri koyamadığımız bir değerdir.  Çünkü milletimiz bin yılar boyu değerleriyle, inançlarıyla varlığını sürdürmüştür. Bunu sürdürürken, buralara gelmek kolay olmamış. Hep birileri fedakârlıklar yapmış. Canını vermiş, kanını vermiş, nice fidanlar toprağa düşmüş. Bugün de yine vatan toprağını korumak adına büyük bir mücadele veriliyor. Bayrağın dalgalanması için, ezanların dinmemesi için yağız delikanlılar, Mehmetçikler mücadele ediyorlar. Kaan’ımız da onlardan birisiydi. Siz, Kaan’ın babasısınız, bizler de onun babasıyız. O bizim de evladımızdı. Size, şehidimizin olduğu dakikadan itibaren tüm ihtimamı göstermek bizim boynumuzun borcuydu. Bundan sonra da böyle olacak. Bu vatan kıyamete kadar var olacaksa,  bu uğurda canını verenlere minnet borcunu da gösterecektir.

 

SİZLERE İMRENDİK

Biz, size minnettarız. Allah sizlere sağlık sıhhat versin. Sizin o dakikadan itibaren duruşunuza hayran kaldım. Vatana, millete evlat yetiştirmek, değerleri uğrunda gerekirse kınalı aslanlarını feda etmek budur. Metanetle, bu dünyadaki inanan insanlara yakışır bir imtihan verdiniz. Umut ediyorum ki, evladımız da Peygamber Efendimize komşu olur. Bizler, hiçbir zaman unutmayacağız. İnşallah şehidimizin ismini de yaşatacağız. Allah bu vatan uğruna, bu bayrak uğruna, bu inanç ve değerlerimiz uğruna hayatını feda eden şehitlerimizin mekânını cennet eylesin. Gazilerimize hayırlı uzun ömür diliyoruz, ailelerimize de başsağlığı ve sabırlar diliyoruz” şeklinde konuştu.

09 Ekim 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR