CHP’li Adnan Tok, İspirli’yi İl Genel Meclisi’ne şikayet etti

İl Genel Meclisi’nin dünkü bileşiminde CHP’li meclis üyesi Adnan Tok, kendisine “Sen hangi İl Genel Meclisi’nin üyesisin?” diye soran İl Milli Eğitim...

BÜYÜT

İl Genel Meclisi’nin dünkü bileşiminde CHP’li meclis üyesi Adnan Tok, kendisine “Sen hangi İl Genel Meclisi’nin üyesisin?” diye soran İl Milli Eğitim Müdürü İspirli’yi meclis üyelerine şikayet etti.

İl Genel Meclisi’nin mart ayı ikinci oturumu dün Valilik 100. Yıl Toplantı Salonu’nda gerçekleşti. Toplantıda I (a) grubu maden ruhsatlarına metrekare başına uygulanacak harç ve hizmet bedelleri 2011 yılı ücret tarifesi belirlenirken, oturuma CHP’li meclis üyesi Adnan Tok’un şikayetleri damgasını vurdu. Dilek ve temenniler bölümünde konuşan Adnan Tok, bürokratların davranışlarını şikayet etti. Tok, “Biz burada halkımız için toplanıyoruz. Aramızda köylü ve esnaf arkadaşlarımız da var. Vatandaşların problemlerini çözmek için bulunuyoruz. Kişisel işlerimiz için kimseyi rahatsız etmedik. Kimseye de siyasi görüşüne göre davranmadık” şeklinde konuştu.

SEN HANGİ MECLİSİN ÜYESİSİN?
İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspiri’nin kendisine “Sen hangi İl Genel Meclisi üyesisin?” şeklinde soru sorduğunu vurgulayan Tok, “Parti meclisi içinde çıkan sorunlar bizim aramızdadır. Bunu aramızda bir çay içerek halledebiliriz. Ama eğer bu problem bir bürokratla yaşanırsa bu ancak mahkemede çözüme kavuşur. Biz vatandaşlarımızın sorunlarını çözerken hangi siyasi düşünceye sahip olduğuna bakmıyoruz. Bürokratlar bu siyasi rüzgara kapılmamalı” dedi. Derince’de bulunan bir bürokrattın da benzer bir tavır içerisine girdiğini belirten Tok, “İstediğim zaman istediğim kişiye randevu veririm yorumu ile karşı karşıya kaldım. Bürokratlar kendilerini daha üstün görüyorlar” şeklinde konuştu. Ayaz bu şikayetler üzerine “Şikayetlerinizi amirlerine iletirseniz daha iyi sonuç alırsınız” diye konuştu.

MADEN RUHSATLARINA YENİ HARÇLAR
Öte yandan oy birliğiyle kabul edilen maden ruhsatlarına metrekare başına uygulanacak harç ve hizmet bedelleri 2011 yılı ücret tarifesine göre İş yeri açma ruhsat bedeli 1.72 TL, tatil günü çalışma ücretleri birinci sınıf olanlar 862.00 TL, ikinci sınıf olanlar 431.00 TL, üçüncü sınıf olanlar 215.00 TL, iş yeri açma ve çalışma ruhsat müracaatlarından alınacak inceleme ve denetleme hizmet bedeli birinci sınıflar 808.00 TL, ikinci ve üçüncü sınıf olanlar 539.00TL olarak belirlendi. GSM ruhsatlı iş yerinde kapasite artırımı, ruhsat devirler ve deneme izinlerinde iş yeri açma ruhsat bedelinin yüzde 50’si, unvan değişikliklerinde ise yüzde 25 oranında ücret alınması kararlaştırıldı.

YENİ RUHSAT 27 BİN TL
İhale yapılmadan verilen I (a) grubu ruhsatlardan ilk ruhsat bedeli olarak 27.000.00 TL., süre uzatımı bedeli olarak ise 21.500.00 TL., I (a) grubu maden (kum-çakıl, ariyet ocağı) ruhsatlarında, teknik nezaretçi atama bedeli onaylarından alınacak ücret 293.00 TL., suret tasdiklerinde beher evrak ve yazışmalar için 1.30 TL., su ürünleri-kaynak suları inceleme ve denetim hizmet bedeli 413.00 TL belirlendi. Konuyla ilgili açıklama yapan İl Genel Meclis Başkanı Ali Ayaz, Kocaeli’de yeterli sayıda ocak bulunduğunu belirterek, “Ocaklar ile ilgili problemleri başka bir zaman konuşacağız. Şimdi konumuz 2011 yılında metrekare başına uygulanacak harç ve hizmet bedellerini belirlemek” dedi.

02 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR