Sefa Sirmen'in cezası onandı

CHP Kocaeli eski Milletvekili ve eski İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı Sefa Sirmen ile birlikte 15 kişinin 2006 yılından bu yana yargılandığı İzgaz d...

CHP Kocaeli eski Milletvekili ve eski İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı Sefa Sirmen ile birlikte 15 kişinin 2006 yılından bu yana yargılandığı İzgaz davasından sadece Sefa Sirmen için hapis cezası çıktı. Yargıtay kararını verdi. Sirmen 6 yıl 3’ay hapis cezası aldı. Olayı hatırlatmak gerekirse İzmit Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde 2002 yılında İzmit Gaz A.Ş. (İzgaz) şebekesinin yapılmasıyla ilgili ihalede usulsüzlük ve zimmete para geçirdikleri kamuyu zarar uğrattıkları iddiasıyla 2006 yılında açılan dava kapsamında 15 kişiyle birlikte yargılanmaya başlamıştı. 2011 yılındaki duruşmada hakim tüm sanıklara beraat vermiş ancak Yargıtay kararı bozunca dava tekrar görülmeye başlanmıştı.

 

ERENKAYA KARARI BOZULDU

1.Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın 2015 yılındaki son duruşmasında Sirmen ile birlikte eski belediye başkanı ve eski milletvekili Hikmet Erenkaya’ya da 6 yıl 3 ay hapis cezası verilmiş, karar temyize gönderilmişti. Yargıtay, Sirmen ve Erenkaya’nın itirazları kapsamında sadece Sirmen’e ceza verdi. Sirmen bugün öğlen saatlerinde evinde olduğu sırada kapıya gelen polisler tarafından alınarak Kandıra Cezaevi’ne gönderildi. Yargıtay, Erenkaya'nın cezasını ise bozdu.

 

İZGAZ DAVASINDA YARGILANANLAR

Yıllar süren dava kapsamında; Sefa Sirmen, Hikmet Erenkaya, geçtiğimiz ay vefat eden merhum Kadri Veziroğlu, Murat Sirmen, Şeref Şeneller, Metin Alan, Osman Asaf Tuncay, İlker Özben, Veysi Adnan Yavuz, Kenan Yenilmez, Seyfettin Kule, Ali Kemal Yaşar, İbrahim Aydın, İbrahim Turgut ve geçtiğimiz yıllarda vefat eden eski İZGAZ Genel Müdürü Mustafa Birik yargılanmıştı.

 

saribay-004.jpg

 

erenkayansxldfkdv.jpg

 

saribay2222.jpg

24 Haziran 2016 Kocaeli- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

Adnan - türkiyede yargı cok gec isliyor bütün hirsizlar evine

Yanıtla . 0Beğen 24 Haziran 14:32
01

İzmitli - YARGI SİYASALLAŞTI..SARAY DİKTATORYASININ YARGISI BU..YARGIDAKİLER DİKTATÖRÜN UŞAKLARI!..

Sayın Sefa SİRMEN ve ekibi;yokluklar içinde,belediyede kaynaklar kısıtlı iken,belediye gelirleri kanunla arttırılmamışken ve şimdiki gibi arkalarında iktidar hükümet yokken Türkiye'de ilk ve büyük projeleri yaptılar ve yapılmasınada vesile oldular.İzmit'te yapılan doğalgaz altyapı sistemi o dönem Ankara'da yoktu,otomasyonlu ve daha kaliteli doğalgaz altyapısı yapıldı.Evet yokluklar içinde bir belediye idi Sayın Süleymen DEMİREL'inde yardımları ile İzmir belediyesi İzmit Büyükşehir belediyesi yapıldı,iktidar muhalefet partisi belediyesi olduğu için Kocaeli Büyükşehir yapmıyordu buna rağmen SİRMEN ve ekibi Kocaeli'ye hizmet ediyorlardı..

Sefa SİRMEN'yargılandığı davalardan aklandı,hatta o dönem Rahşan affından bile faydalanmadılar yargılanmak istediler.. fakat saray diktatörü onu hapse attıramamıştı içinde yara yaptı bu ona,bu yara sağlığını bile bozdu diktatörün!..Beldiyede para yok hükümet gelen parayıda göndermiyor;Sefa SİRMEN'kendi mal varlıklarını ve akrabalarının mal varlıklarının bankaya ipotek ettirerek kredi alıp kaynak finansman sağlayan bir insan başkan..

Mevcut iktidar AKP'ne yaptı,etti Sefa SİRMEN'adını karalayamadı,lekeleyemedi..Sefa SİRMEN'i Kocaeli halkının gönlünden silemedi..Büyükşehire gelir gelmez zaten hazır kurulu düzene geldiler tezgaha geldiler hiçbir emekleri yoktu zaten..

Sefa SİRMEN'Kocaeli'de yaşayan her insanına sahip çıkmış,iş aş vermiş bir insandır;mevcut Büyükşehir belediye başkanına bile yapılan projelerde iş vermiş kendisinin ve ailesinin,akrabalarının hayatlarını idame etmelerini sağlamış biridir..insan ayrımı,parti ayrımı,siyasi görüş ayrımı yapmamışlardır.

Sayın Sefa SİRMEN'in bu mahkümüyet kararı tamamen siyasal rekabetten dolayı mevcut AKP'iktidarı ve saray Diktatoryasının kararrıdır!..

Yanıtla . 0Beğen 24 Haziran 14:32
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR