KYÖD, 3 Ekim'de sezona başlıyor

KYÖD Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısında Dernek Başkanı Mehmet Toker, KYÖD’ün yeni dönemki hedeflerinin yanı sıra kent ve ülke gündemi...

KYÖD Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısında Dernek Başkanı Mehmet Toker, KYÖD’ün yeni dönemki hedeflerinin yanı sıra kent ve ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulundu. Yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu toplantıda Toker, KYÖD’ün misyonunun gerekliklerini yerine getirmek adına önemli çalışmalar yapacağını ifade etti.  Basın toplantısına KYÖD Başkanı Mehmet Toker’in yanı sıra KYÖD Yönetim Kurulu Üyeleri, İbrahim Sarı, Veysel İnaltekin, Didem Turan katılım sağladı.

 

BASIN KYÖD’ÜN BİR PARÇASI

KYÖD Başkanı Mehmet Toker, “Yaklaşık 4 ayı geride bıraktık. 29 Mayıs’tan bu yana görevdeyiz. Bu kente karşı sorumluluklarımızı yerine getirmek adına basındaki arkadaşlarımız sayesinde kentte ulaşabildik. Bu nedenle KYÖD yönetimi olarak kentteki basındaki arkadaşlarımızı çalışma arkadaşlarımız olarak görüyoruz. Basınımızın KYÖD’ün bir parçası olduğunu düşünüyoruz. 3 Ekim Pazartesi günü geleneksel açılış kokteylimizle bir yeni sezon açılacak.” dedi.

 

“10 KEZ TOPLANTI YAPTIK”

KYÖD üyeleri üniversite mezunları arkadaşlardan oluşuyor diyen Toker, “Biz yüksek öğrenim görmüş insanlar olarak bir sosyal sorumluluk hissettik. İşte 1947 yılından beri bu sorumluluğu hisseden insanlar KYÖD’ü var etti. KYÖD bu kenti yaşanılabilir bir kent olmasına katkı yapabilmeyi amaçlamaktadır. KYÖD ne bir muhalefet ne de yandaş bir anlayışa sahiptir. 4 aylık süreçte çok da verimli bir çalışma dönemi geçirmediğimiz ortada. Hem yaz tatili hem de 15 Temmuz darbe girişiminin yaşanması yoğun çalışma yapmamıza engel oldu. Fakat bu yaz sürecinde tatillerimizi yarıda bırakarak 10 toplantı yaptık” açıklamasında bulundu.

 

AİLEYİZ

KYÖD aslında bir dernek değil diyen Toker, “Yapılaşma tarzı ve kurumsallaşma anlayışıyla bir aile olarak görüyoruz kendimizi. KYÖD kendini Kocaeli’ye adamış bir aile olarak görmektedir. 3 temel konunun çok önemli olduğunu gördük. 3 ana başlığımız var bizim. Bu temel rotada çalışmalarımızı şekillendireceğiz. 17 yönetim kurulu üyesi olarak çalışıyoruz. 16 sorumluluk alanı belirledik. Arkadaşlarımızı ikişer, üçerli çalışma komisyonları olarak çalışmalara başladı” şeklinde konuştu.

 

“ÜYELERLE BULUŞACAĞIZ”

KYÖD üyeleriyle buluşmalı diyen Toker, “KYÖD’ün bu kente karşı sorumluluklarını yerine getirebilmesi için tüm birimleriyle bir arada olabilmeyi başarmalıdır. Başkanların tamamının tatillerini bitirdik. 2 yıldan sonra tekrar aday olma durumunu değiştirme niyetimiz yok. Bir başkanlar kurulu diye bir kurul oluşturmaya çalışacağız. Bu amaçala da göreve geldikten sonra başkanlar kuruluyla bir araya geldik. 140’ı aşan bir danışma kurulumuz var. Danışma kurulunun etkin şekilde çalıştırılması temel hedefimizdir. Bu dönemin ilk danışma kurulumuzu da Kasım ayının ilk haftasında yapmayı planlıyoruz” dedi.

 

“HEDEFİMİZİ GENÇ KYÖD’Ü BÜYÜTMEK”

KYÖV KYÖD’ün bir parçası olduğunu belirten Toker, “KYÖV’ünde KYÖD’le sık sık bir araya gelmesi gerekiyor. Genç KYÖD yaz sürecinde kongresini gerçekleştirdi. Biz üniversite öğrencilerimizi çok önemsiyoruz. Hedefimiz genç KYÖD’ün daha da yaygınlaşarak büyümesi. Bu kentte yüz binin üzerinde bir üniversite öğrenci kitlesi var. Yaşama bakış açımızı bu gençlerle paylaşmak istiyoruz. Bu komisyonlardaki arkadaşlarımızın görevleri üniversitelileri KYÖD’e üye yapmaktır” açıklamasında bulundu.

 

“16 ÇALIŞMA GRUBUMUZ VAR”

KYÖD Spor kulübü hakkında bilgiler veren Toker, “KYÖD Spor yerel anlamda ciddi şampiyonluklar elde etmiş bir kulüptür. Gençlerin geleceğe hazırlanmasına hizmette bulunarak bugüne kadar gelmiş durumda. KYÖD Spor’u biraz daha ileri hedeflere taşımak istiyoruz. 16 çalışma grubumuz var. Göreve geldiğimizde aktif olmayanları tekrar aktif etmeye çalışıyoruz. 50’yi aşkın üyemizle bugün ilk toplantımızı yaparak çalışma gruplarının çalışmalarına start vereceğiz. Arkadaşlarımız üyelerle kendi çalışma gruplarını oluşturarak çözümler üretmeye çalışacaklar” dedi.

 

“EĞİTİME FARKLI BİR BAKIŞ AÇISI”

KYÖD’ün temel önceliklerinden birisinin eğitim olduğunu belirten KYÖD Başkanı Mehmet Toker, “Doğumdan ölüme eğitim başlığında arkadaşlarımızla eğitime farklı bir bakış açısı getirmek istiyoruz. Öncelikle Üniversite eğitim olmak üzere ciddi bir çalışma süreci öngörüyoruz. Üyelerimizde buluşmak öncelikli hedefimiz. 723 üyemiz var. Yılbaşına kadar yüz yüze görüşemediğimiz üyemiz kalmasın istiyoruz.  Görüşmelerimizi yıl bitmeden tamamlayacağız ve üye sayımızı mutlaka arttıracağız. Kocaeli’de bulunan ve KYÖD’e üye olma şartlarını taşıyan tüm arkadaşlarımızı bekliyoruz. Bu işler mali açıdan da güçlü bir yapı olmayı gerektiriyor. Sosyal tesisimizle ilgili çalışmalarımız var. Bu tesisin daha iyi hizmet sağlamasını sağlamak öncelikli görevlerimizden birisi” değerlendirmesinde bulundu. Serkan BORLAK 

26 Eylül 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR