Başiskele Yeşilkent İlkokulu’nda öğrencileri bekleyen tehlike

Başiskele Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgütü bünyesinde kurulan; Av. Aysun Kılınç, Sevil Çağlar, Vacit Çelik, Av. Fahri Örengül, Av. Hüseyin Acurman...

Başiskele Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgütü bünyesinde kurulan; Av. Aysun Kılınç, Sevil Çağlar, Vacit Çelik, Av. Fahri Örengül, Av. Hüseyin Acurman, Hayri Burnaz, Yasemin Ülsoy Çıldır, Ünal Çelik, Demet Sağır ve Berkay Yılmaz’dan oluşan Başiskele Belediyesini İzleme ve Değerlendirme Komitesi ilçede yaşanan sorunları yerinde saptamaya devam ediyor.

 

Geçtiğimiz günlerde Av.Aysun Kılınç, Hayri Burnaz, Sevil Çağlar ve Ünal Çelik’ten oluşan ekip, Yeşilkent’te incelemede bulundu.  

İnceleme yapan ekip; Yeşilkent İlkokulu bahçesindeki 4 metre yüksekliğindeki çatlamış duvarın yıkılmak üzere olduğu ve bu duvar altında bir çocuğun kalabileceğini görerek belediyeyi görevini yapmaya davet ettiler.

Yeşilkent’deki izleme ve değerlendirme çalışması ile ilgili olarak Komite Sözcüsü Hayri Burnaz, şu açıklamada bulundu: “Her hafta Perşembe akşamı yapılan ilçe örgütü yönetim kurulu toplantısı öncesi toplanan komitemiz yaşamsal bir sorunu gündemine alıyor ve çözümü doğrultusunda neler yapılabileceğini değerlendiriyor. Bu hafta da Yeşilkent İlkokulu öğrenci velilerinin çağrısı doğrultusunda gittiğimiz Yeşilkent İlkokulu bahçesinde 4 metrelik çatlak duvar ve her an yıkılacak elektrik direkleri yüzünden öğrencilerin hayati tehlike ile karşı karşıya olduğunu gördük. Böyle ciddi tehlikeye karşı belediye, üç maymun örneğinde olduğu gibi; görmedim, duymadım, bilmiyorum tavrı takınmaktadır. Yeşilkent’te çıkmaz sokakların, kişilerin kapı girişlerine kadar parke döşenirken ancak ne acıdır ki altı yıldır yüzlerce ilkokul öğrencimizin kullandığı başta Yetenekli Sokağın ve birçok arka sokakların (Erikli, Melekşah Sokakları gibi) adeta çamur tarlası olduğunu yerinde gördük, belgeledik.  

Bu garip belediyeciliği anlamak mümkün değil. Öğrencilerimizin göl ve çamur yolu yanı sıra okulun çatlamış ve 4 metre yüksekliğindeki alt duvarının dikkate bile alınmıyor olması öğrenci velilerimizi tedirgin etmekte ve haklı olarak ‘belediye yetkilileri bir gün bu duvarın yıkılıp bir çocuğumuzun canına kastını mı bekliyor? Böyle bir acı yaşandığında bu kadar açık ihmalkarlığın adı kader olamaz’ diye isyan ediyorlar.

Komitemiz; elinde sınırsız para, kadro ve araç gereç olan belediyemizi, yapmakla yükümlü olduğu görevini yapmaya ve başta Yeşilkent ilkokulu bahçesindeki 4 metrelik çatlak duvarı ve yıkılacak durumda olan elektrik direğini onarmaya,  her gün yüzlerce çocuklarımızın kullandığı Yetenekli Sokağı ve kişilerin evlerine kadar döşenen parkelerin 7 yıldır çamur tarlası olarak duran başta Melekşah ve Erikli vergisini veren yurttaşlarımızın hak ettikleri bir biçimde düzenleyerek görev yapmaya davet ediyoruz” 

teh2.jpg

teh3.jpg

20 Ocak 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR