Ramazan akşamlarının vazgeçilmez dizisi: Zeyrek ile Çeyrek

Es Film’in yapımcılığını üstlendiği,  Ramazan akşamlarının vazgeçilmez keyifli, dönem komedisi Zeyrek ile Çeyrek ‘Bir Ramazan Temaşası’  her akşam  T...

BÜYÜT

Es Film’in yapımcılığını üstlendiği,  Ramazan akşamlarının vazgeçilmez keyifli, dönem komedisi Zeyrek ile Çeyrek ‘Bir Ramazan Temaşası’  her akşam  TRT 1 ekranlarında sevenleriyle buluşmaya  devam ediyor.

Senaryosunu İhsan Aydın’ın kaleme aldığı, Zabitlik hayatlarında, başarıyı bir türlü yakalayamayan, sakar, komik ikilimiz Zeyrek ile Çeyrek’in, yeni iş deneyimleri ile özel hayatlarında yaşananların anlatıldığı dizi Zeyrek ile Çeyrek ‘Bir Ramazan Temaşası’ , absürt bir dönem komedisi tadını yaratarak izleyenleri her akşam güldürmeye devam ediyor..

Günümüz teknolojisi ve sosyal medyası, ekranların popüler yarışma programları ile ünlü simalara göndermeler yapan, eski Türk filmleri tadını ve Ramazan’ın güzelliklerini de içine katarak, bir dönem hikayesiyle yoğuran Zeyrek ile Çeyrek, esprileri ile de tiryakilik yaratıyor.

Dizinin geçtiğimiz haftaki bol kahkahalı  bölümlerinde; Zeyrek ile Çeyrek, Amirleri (Hakan Bilgin) tarafından, zabitlik işlerini yapamayınca ve ellerine yüzlerine bulaştırınca, önce Ramazan davulcusu, ardından yağlı güreş müsabakalarına yarışmacı olarak görevlendirilmişlerdi. Tabi ki hepsini ellerine, yüzlerine bulaştıran ikilimizin evdeki durumları da aynı şekilde devam etmekteydi. Başlarına musallat olan üç kağıtçı kardeşleri Meftun’un (İsmail Hacıoğlu) bitip tükenmeyen oyunları ve kendilerini bir türlü sevmeyen kayın valideleri Saadet’in tacizlerinin yanı sıra eşleri Semanur (Pelin Öztekin) ve Elanur (Ayşen Batıgün) ile mutlu olmaya çalışmaktadırlar. Aynı zamanda iki eski iş ortağı ve düşman olan Telgraflıoğulları ve Kamburoğulları’nın atışmaları bütün hızıyla devam etmektedir. Bu arada Meftun,  Kamburoğlu’nın kızı,  Dilruba’ya (Ceyda Olgunar) aşık olmuş, fakat  bu arada genç kıza borçlanmıştı.  Meftun, borçları yüzünden peşinde olan adamlara parasını ödeyen Dilruba’ya borcunu ödemek, gururunu kurtarmak zorundadır. Ama bunun için yine kafasında tilkiler dolaşır.  Şefik ise,  Telgraflıoğulları’nın küçük kızları Sadenur’a (Funda Bostanlık) yakın olmak için, konağa Bacı Kalfa kılığında girip, gerçek hizmetçi olmak için görüşmeye gelen Bacı kalfayı (Ömer Gecü) ‘karın tokluğuna çalışırım’ diyerek ekarte etmiş ve  içeri sızmıştı. Gerçek hizmetçi Bacı Kalfa’dan dersler alarak ona para ödemeyi teklif eden Şefik, Sadenur’a tutkusunun peşinden konağa yerleşir.  Fakat kadın kılığına girmesi ona yaramayacaktır… Çünkü mahalleye taşınmış olan Gülfem’in babası ressam Macit kendisine abayı yakmıştır. 

Yönetmenliğini Sami Saydan’ın üstlendiği, başrollerinde, Kemal Zeydan, Serhan Ernak, İsmail Hacıoğlu, Hakan Bilgin,  Mine Teber, Toygun Ateş, Suat Sungur, Zeyno Eracar, Pelin Öztekin, Ayşen Batıgün,  Funda Bostanlık, Ceyda Olguner, Onur Yaprakçı,  Ali İhsan Bozdemir, Yavuz Topoyan, Kıvanç Baran Aslan,  Eda Akkaya,  Buse Güneş, Demir Parscan, Erdoğan Karakaş, İhsan Ali Alp, Ömer Gecü ve Süleyman Yağcı’nın yer aldığı ‘Zeyrek ile Çeyrek ‘Bir Ramazan Temaşası’nda bu hafta neler yaşanacak bir göz atalım…

 

Zeyrek ile Çeyrek’in gizli görevleri…

Kahramanlarımız Zeyrek ile Çeyrek bu hafta yine Amirleri tarafından özel bir görevle hamal olacaklar… Bakalım bu hafta yeni görevlerinin üstesinden yüz akıyla çıkacaklar mı? Meftun, bu hafta acaba hangi işe kalkışarak para kazanmanın ve Dilruba’yı etkilemenin peşine düşecektir? Yeni oyununa bir de Saadet hanımı ortak edecek olan Meftun’u acaba neler bekleyecek? Biricik sevdiği Dilruba’yı bu kez etkileyebilecek midir? Şefik, Bacı Kalfa olarak Telgraflıoğulları konağına girerek yakın olmak istediği Sadenur’u nasıl elde edecektir? Üstelik başında bir de kendisine talip olmayı aklına koymuş Gülfem’in (Eda Akkaya) babası Macit varken! Bu işten kurtulmasına kim yardım edecektir? Sadenur’a evlenmek için zengin bir talip çıkacaktır… Bu durum karşısında Şefik ne yapacak? Telgraflıoğulları ve Kamburoğulları arasındaki kıyasıya rekabet atışmasında bu hafta neler yaşanacak? Telgraflıoğulları’nın, Kamburoğulları’nı mahalleden attırmak  için planı ne olacak ve işleyecek mi? Semanur, mahalleye taşındığında kocası Çeyrek’ten kıskandığı Gülfem’i kiminle baş göz etme girişiminde bulunacak?

Bütün bu soruların  cevapları ve devamı bu hafta, her akşam saat 21.00’de, Zeyrek ile Çeyrek ‘Bir Ramazan Temaşası’ dizisinde…

Eski Türk filmlerinin tadında, Ramazan ayı boyunca her akşam izleyenlerinin yüzünü güldüren,  Ramazan ayının güzelliklerini yansıtan ve bağımlılık yaratan Zeyrek ile Çeyrek TRT1’de.

29 Haziran 2015 Kocaeli- Kültür-Sanat


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR