Körfez Center’da kavga büyüyor

        Körfez’de faaliyet gösteren, Körfez Center Alışveriş Merkezi’ndeki yönetim krizi zirve yaptı. OCEAN firmasının kendilerini AVM’nin yeni yöneti...

BÜYÜT

 

 

 

 

Körfez’de faaliyet gösteren, Körfez Center Alışveriş Merkezi’ndeki yönetim krizi zirve yaptı. OCEAN firmasının kendilerini AVM’nin yeni yönetimi olarak tanıtmasının ardından tırmanan gerginlik karşılıklı davaların açılmasına neden oldu. Kendilerinin, mevcut yönetim olduğunu iddia eden grup ise, AVM yönetiminde değişiklik olmadığını söylüyor. Oysaki kat maliklerinin yaptıkları olağanüstü genel kurulla merkezin yönetimi OCEAN firmasına verildi.

 

VERGİLİ’NİN İDDİALARI

Körfez AVM’nin eski yöneticisi Aynur Vergili ise gazetelere gönderdiği yazılı açıklaması ile yönetimin el değiştirmediğini beyan ederek konuyla ilgili dava açtıklarını söyledi. Yapılan yazılı açıklamada ise şu ifadelere yer verildi: “Yapılan haberler ve kişilerin açıklamaları gerçeği yansıtmamaktadır. AVM yönetimi 15 yıl süre ile Körfez Center AVM Yönetim. İnş. Giyim Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. tarafından yürütülmektedir. Bu haberleri yaptıran kişiler ile ilgili yasal işlem tarafımızca başlatılmıştır.”

 

YÖNETİM KASIMDA DEĞİŞMİŞ

OCEAN Site ve AVM Yönetim Hizmetleri firmasının sahibi Nuriye Köksal ise, “AVM 103 kat malikinden oluşuyor. Kat malikleri 3 Kasım’da mevcut yönetici Aynur Vergili’nin düşürülmesi için yaptıkları olağanüstü genel kurul sonrası, yeni bir yönetim belirledi. Çoğunluk sağlanarak yapılan kurul sonrası, mevcut yönetim düştü. Bu genel kurulda denetim ve mali rapor okunamadı. Zorunlu olağan genel kurul ise 5 Ocak’ta yapıldı. Bu genel kurulda da İsa Çolak, Sabahattin Tutan, Cengiz Çelik, Güray Morgul ve Sezai Önel yönetim kurulu olarak seçildi. Bu oluşan yönetim kurulu ile sözleşmemizi yaparak, Körfez Center’ın resmen yöneticisi olduk” dedi.

 

KENDİ FİRMASINA VERMİŞ

Saydanlar İnşaat tarafından kat karşılığında inşa edilen Körfez AVM içerisinde 103 kat maliki bulunuyor. İçerisinde birçok iş yeri boş olan Körfez Center’ın yöneticisi Aynur Vergili, o dönem AVM’nin yönetim işini 15 yıllığına Körfez Center AVM Yönetim Şirketine verdiğini beyan ediyor. İddialara göre ise bu firma da Aynur Vergili’ye ait.

 

15 YILLIĞINA VERİLEMEZ

Körfez Center’ın yeni yönetimi adına konuşan Nuriye Köksal ise yaptığı açıklamada, “Kat mülkiyeti kanununa göre bir yönetim 15 yıllığına verilemez. Yönetim firmalarıyla iki yılda bir sözleşme yapılması gerekir. Aksi durum yasaları çiğnemektir. İşlenen bir suç var. Burada yönetim değişmiştir” dedi.

 

YÜRÜTMEYİ DURDURMAK İSTEDİ

Köksal, şöyle devam etti: “5 Ocak’ta genel kurul yapıldı ve şimdiki yönetim oluşturuldu. Bu yönetimde Aynur Vergili yok. Ancak aynı gün bir saat sonra Aynur Vergili de genel kurul yapmış ve çoğunluğu sağlamak için sahte imzalar kullanmıştır. Bununla ilgili suç duyurusunda bulunuldu ve konu yargı aşamasındadır. Yeni yönetimin ibrazına karşı çıkan Vergili, yürütmeyi durdurma davacı açmış ve bu davayı kaybetmiştir. Yani şu an resmi yöneticiler İsa Çolak, Sabahattin Tutan, Cengiz Çelik, Güray Morgul ve Sezai Önel’dir” dedi.

 

KAT MALİKLERİNDEN

VEKALET ALINDI

İddialara göre Aynur Vergili, kat maliklerinden noter aracılığıyla iş yerlerini karaya verebilmek için vekalet aldı. Ancak kiralamalar gerçekleştirilemedi. Bunun nedeni ise kat maliklerinin iş yerlerini satmaya zorlamak olduğu öne sürülüyor.  Yeni yönetimin AVM’deki araştırması sonucunda bu iddialar yeniden gündeme geldi. Aldıkları iş yerlerini kiraya veremeyen malikler, aidat ödemekten kurtulmak için aldıkları iş yerlerini satmaya başlayacaktı. Ancak kat malikleri notere verdikleri vekaletleri iptal etti.

 

KÖRFEZ AVM’DE NELER OLUYOR?

Bütün bu iddiaların ardından ‘Körfez AVM’de neler oluyor?’ ilçede en çok konuşulan konulardan biri oldu. AVM’de iş yerleri neden hala dolmadı, ortaya atılan iddiaların gerçeklik payı var mı? Kat maliklerinin yaptığı genel kurulun yasal olmadığını söyleyen Aynur Vergili, yasal olmayan bu oluşumun aldığı karar için neden yürütmeyi durdurma davası açtı. Hepsinden önemlisi bu AVM’nin gerçek yöneticisi kim? Kamuoyu bu soruların gerçek cevabını merak ediyor.

23 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

07

. - aynur vergili zavallısı nereden geldiğini unutma

güvendiğin güç güvendiğin para şerefli olmana yetmez şeref parayla alınmaz

Yanıtla . 0Beğen 23 Şubat 14:30
06

12.40 - yüce yargının Allah ın izniyle herşey güzel olacak gibi.hayırlı uğurlu olsun inşallah yeni yönetim bekleneni karşılar.

Yanıtla . 0Beğen 23 Şubat 14:30
05

Körfez Halki - au avm su aynur vergiliden bir kurtulsa huzura kavusacak, Allahını seven gitsin avmnin durumuna baksin Aynur vergili avmiyi rezil etmiş içerde esnaf can çekişiyo birileri buna mudahele etsin artık.

Yanıtla . 0Beğen 23 Şubat 14:30
04

Cengiz Çelik - Aynur Vergili hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundum ben ona kendi kuracağı firma için 15 yıllıkyetki vermedim kat malikleri imzaları üzerine. Ekleme. Yaparak sahtekarlıkta bulundu yeni yönetim çoğunluk ile seçildi ve kendisine avm ye yaşattığı sıkıntılar için tazminat davasıda açılacak

Yanıtla . 0Beğen 23 Şubat 14:30
03

hakan - Bence avm nin eski yönetiminin hiç bir vizyonu olmadığı ap açık ortada Yeni yöneticilerle yola devam edilmesi gerekir Bir avm nin bom boş olması mevcut yönetimin yetersiz olduğunu gösterir Kim gelirse gelsin bundan iyi olacak gibi görünüyor

Yanıtla . 0Beğen 23 Şubat 14:30
02

ALİ - BİRLEŞİN VE BURAYI AYAĞA KALDIRIN.AMAÇ ORTAK SA TABİ...

Yanıtla . 0Beğen 23 Şubat 14:30
01

hasan - eski yönetim düş artık avmnin yakasından

Yanıtla . 0Beğen 23 Şubat 14:30
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR