BAKAN YARDIMCISI MARKA STANDINDA

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) , Doğu Marmara İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarına katıldı. Kocaeli Valiliği başkanlığında, Kocaeli Çalışma ve İ...

BÜYÜT

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) , Doğu Marmara İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarına katıldı. Kocaeli Valiliği başkanlığında, Kocaeli Çalışma ve İŞKUR İl Müdürlüğünün koordinasyonunda ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli Ticaret Odası ve Kocaeli Sanayi Odası’nın işbirliği ile gerçekleştirilen fuara firmaların, iş arayanların staj başvurusu yamak için okul ve öğrencilerin ilgisi büyüktü.

Fuarda Doğu Marmara Kalkınma Ajansı standına Fuar katılımcıları yoğun ilgi gösterdi. Ajans çalışanları standı ziyaret eden katılımcılara Doğu Marmara Kalkınma Ajansı ve faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Doğu Marmara Bölgesi yatırım imkânları ve bölge planı tanıtıldı ve anında iletişim kurularak birçok konudaki yatırım ve işbirliği fırsatı Doğu Marmara’ya yönlendirildi.

DOMİF Fuarının üçüncü gününde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bakan Yardımcısı Halil Etyemez, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı standını ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Ajans Tanıtımı, Ajans faaliyetleri ve destekler hakkında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bakan Yardımcısı Halil Etyemez’e kısa bilgiler verildi. Bakan Yardımcı Halil Etyemez Doğu Marmara Kalkınma Ajansına, DOMİF Fuarına desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Sürdürülebilir Kalkınma için Nitelikli İnsan Kaynağı
Sürdürülebilir Kalkınma için Nitelikli İnsan Kaynağı (NİKAP) Projesi kapsamında Yapılacak işbirliği ile Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüklerince verilen teşviklerin değerlendirilmesi firmaların nitelikli personel istihdamı için önemli bir fırsat sağlayacak. Firmalar desteklerle, belirli istihdam taahhütleri vererek hem çalışanlarını eğiterek işe alabilecekler hem de aldıkları çalışanlar için belirli bir dönem SGK işveren paylarını ödemekten muaf olacaklar. Bu kapsamda kurumlarla, UMEM ve İşbirliği kapsamında kursların açılması ve firmaların bu desteği kullanması için görüşmeler devam ediyor.
‘‘Kendi İşim Gibisi Yok’’
Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın (MARKA), KOSGEB ve bölge paydaşları ile işbirliği içinde düzenlediği “Kendi İşim Gibisi Yok” isimli yerel girişimciliği arttırmaya yönelik ‘‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’’ Doğu Marmara Bölgesindeki 5 ilde devam ediyor. MARKA; Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu, Yalova illerinde paydaşları arasında yer alan yerel yönetimler, meslek odaları, çeşitli kamu kurumları ve KOSGEB işbirliğiyle düzenlediği uygulamalı girişimcilik eğitimlerinin başvurularını www.marka.org.tr internet sitesi üzerinden almaya devam ediyor.


28 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR