“Emniyet raporlarına göre mitinge 60 bin kişi katıldı”

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek il binasında yaptığı basın toplantısında mitinge katılanların sayısı ile çok spekülasyon yapıldığını, emniyetin raporlar...

BÜYÜT

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek il binasında yaptığı basın toplantısında mitinge katılanların sayısı ile çok spekülasyon yapıldığını, emniyetin raporlarına göre mitinge 60 bin kişinin katıldığını belirterek, “AK Parti olarak 485 oy hedefine ulaşacağız” dedi.

AKP İl Yönetim Kurulu Mahmut Civelek başkanlığında haftalık toplantısını yaptı. Toplantı öncesinde basın açıklaması yapan Civelek, oylarının her gen gün arttığını söyledi. Civelek yaptığı açıklamada, “Gebze’de büyük bir miting yaptık. Köşe yazarları mitinge gelenlerin sayısı hakkında tahminlerde bulunuyorlar. Şunu ifade etmeliyim ki çok güzel bir miting oldu. Kimsenin burnu kanamadan miting tamamlanmıştır. Başbakanımızı ilimizden mutlu bir şekilde ayrılmıştır” dedi.

HERKES ÇOK ÇALIŞTI
Civelek, “Mitingde hedefimiz 70 bin kişiydi, bunu baştan beri söyledik. Bu 70 bine ulaşmak için herkes çok çalıştı. Görmek istemeyene zorla gösteremeyiz. Onlar görmezlerse, görmezler. Ancak teşkilat olarak biz hedefimize ulaştık. İnsanları teker teker saymadık. Emniyet raporları 60 bin olarak göstermektedir. Bu mitingi düşük katılımlı göstermek, kimseye bir şey kazandırmaz. Arkadaşların güvenirliliğini tartışılır duruma getirir. Gebze mitingi birçok partinin cesaret edemeyeceği bir miting olmuştur. Mitinge emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diyerek memnuniyetini dile getirdi.

8 İLÇEDE TARAMA
“Gebze’de çalışmalarımızı yoğunlaştırdık” diyen Civelek, “İlçe, belediye ve SKM başkanlarıyla bir araya geldik. Geri kalan 8 ilçe de taranacak. Son 15 günkü programımızı gözden geçireceğiz. Boşa geçirecek zamanımız yok. Daha fazla eve girmemiz gerekiyor. İlçelerimizde sandık sandık çalışmalar alınacaktır. Durumumuzu görmek için bu verileri kullanacağız. Yaptığımız anketin gereken değerlendirmesini yaptık. Sonuçlar alındı. Sonuçlar oldukça iyi” dedi.

MHP’NİN YÜZDE 22 OYU YOK
Civelek’e “MHP tarafından yapılan ankette MHP’nin oylarının yüzde 22 çıktığının” hatırlatılması üzerine, “ Herhangi bir partinin kaset veya başka yollarla dizayn edilme kimseye yarar getirmez. Sadece karanlık odaklara bu fayda gelir. Belki kendi teşkilatları içersinde yaptırmışlardır. Ancak kamuoyunda bu oyları yok. Diğer siyasi partilerin aldıkları oy oranını açıklayacak olursak bu iyi olmaz ”değerlendirmesinde bulundu.

HEDEF 485 BİN
Civelek, “Bizim ağzımızdan çıkan senettir. 485 bin oya ulaşmak için birkaç puan daha lazım. 1 Milyon 94 bin seçmen var. Yüzde 82 civarında geçerli oy olacağını tahmin ediyoruz. Yüzde 1 oy da 8-9 bin dolayına denk gelmektedir. Miting sonrasında oylarımız artacağını düşünüyorum” diyerek çalışmalara aralıksız devam edeceklerini belirtti.

2 ANKET YAPTIRDIK
Civelek son olarak, “Şunu da ifade etmeliyim ki, AK Parti Kocaeli olarak iki tane anket yaptık. İlk ankette yüzde 48 aldık. Şu anda ilk anketten daha iyi durumdayız. Çalıştığınızın karşılığını görüyorsunuz, biz de görüyoruz” açıklamasında bulundu.

26 Mayıs 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR