Yetkin Saner: Birikimimi Atatürk’e borçluyum

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Elektrik Mühendisliği Bölümü Öğretim Görevlisi, Elektrik Yüksek Mühendisi Yetkin Saner hazırladığı yeni kitabı hakkında ga...

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Elektrik Mühendisliği Bölümü Öğretim Görevlisi, Elektrik Yüksek Mühendisi Yetkin Saner hazırladığı yeni kitabı hakkında gazetemize açıklamalarda bulundu. 20 yaşında Türkiye’nin en genç mühendisi olma başarısı gösteren Yetkin Saner, senelerini deneyimini ve birikimini verip hazırladığı Türkiye’de eşine nadiren rastlanılan kaynakları mühendislik fakültelerinde okutuluyor.

 

“BÜTÜN BİLGİLERİMİ ATATÜRK’E BORÇLUYUM”

Alanında 8 kitabı olan Yetkin Saner’in elektrik mühendisliği alanındaki kitapları mühendisliği fakültelerinde referans kitap olarak da tavsiye ediliyor. Türkiye’deki eğitimin yetersiz olma seviyesinin ilkokuldan başladığını söyleyen Yetkin Saner, “Dünyanın en prestijli ödülünü kazanan Aziz Sancar, ödülünü Atatürk’e borçlu olduğunu söylüyor. Ben de bu bilgimi bu birikimimi Atatürk’e borçluyum” diye konuştu.

 

YENİ KİTABI YOLDA

Günümüzde geçmişteki eğitimin dörtte birinin dahi olmadığını söyleyen Saner, şöyle konuştu: “Bizim Atatürk’ün eğitimini aynen uygulamamız gerekiyor. Biz şimdi maalesef üçüncü dünya ülkesi konumundayız. Şimdi o zamanlardaki eğitimin dörtte biri bile yok.” Yrd. Doç Necmi Özdemir ile birlikte Kocaeli Üniversitesi’nde derslere giren Yetkin Saner’in 9. kitabının güç kompanzasyonu ile ilgili olduğu belirtildi. Saner ayrıca 2017 yılı sonuna kadar 4 kitap daha yazmayı planlıyor.

 

KOÜ’DEKİ EĞİTİMİ ÖVDÜ

Açıklamalarında önemli ifadeler kullanan ve Kocaeli Üniversitesi hakkındaki görüşlerini belirten Yetkin Saner, konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Kocaeli Üniversitesi’nde Elektrik Bölümü’nde verilen eğitim gerçekten üst düzeyde. Bu üniversiteden elektrik mühendisi olarak mezun olan mühendisler piyasada da aranan insanlardır.”


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Öğrenci - Yetkin hocamızın, üniversitede full time görev yapan çoğu hocamızdan, daha fazla biz öğrencilerine katkısı olduğunu kendi adıma söyleyebilirim.

Yazdığı kitaplar ve part time olarak girdiği derslerimizden, mesleğimiz adına çok şey öğrendik ve öğreniyoruz.

Önümüze ışık tuttuğunuz için çok teşekkürler hocam

Yanıtla . 0Beğen 04 Ocak 11:57
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR