Kocaeli Üniversitesi Karadağ’da tanıtıldı

Tanıtım, dünyanın farklı ülkelerinde açtığı 50’yi aşkın merkezde yabancılara Türk dilinin öğretimi ve kültürünün tanıtımı faaliyetlerini sürdüren Yunu...

Tanıtım, dünyanın farklı ülkelerinde açtığı 50’yi aşkın merkezde yabancılara Türk dilinin öğretimi ve kültürünün tanıtımı faaliyetlerini sürdüren Yunus Emre Enstitüsü’ne bağlı Podgorica Yunus Emre Türk Kültür Merkezi’nde (YETKM) gerçekleştirildi.

 

ÜNİVERSİTE ANLATILDI

Tanıtım programına Podgorica Yunus Emre Türk Kültür Merkezi Müdürü Doç. Dr. Cihan Özdemir, okutmanlar ve Türkçe öğrenimine devam eden Karadağlı kursiyerler katıldı. Açılışta konuşan Doç. Dr. Özdemir, programın Kocaeli Üniversitesi’nin tanıtımı amacıyla düzenlendiğini söyledi. Kocaeli ve üniversite ile ilgili bilgiler veren DİLMER Müdürü Prof. Dr. Gencay Zavotçu ise, üniversitenin yerleşkeleri, akademik-idâri personeli ve eğitim kalitesi ile Türkiye’nin en çok tercih edilen üniversiteleri arasında yer aldığını belirtti.

 

“ÖZVERİYLE ÇALIŞIYORUZ”

Kocaeli Üniversitesi’nde yaklaşık 2 bin uluslararası öğrencinin eğitim gördüğünü ve kursiyerleri de üniversitelerinde görmekten memnun olacaklarını ifade eden Zavotçu, KOÜ’yü uluslararası kimliğe kavuşturmak için özveriyle çalıştıklarını dile getirdi. Kocaeli Üniversitesi tanıtım filminin gösterilmesi ardından kursiyerlerin sorularını Prof. Dr. Zavotçu yanıtladı.

10 Ekim 2017 Kocaeli- Eğitim


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR