Kömür Satış ve Yakma Tesislerine Sıkı Denetim

Büyükşehir Belediyesi yakma tesisleri ve kömür satışı yapılan işyerlerini sıkı denetime tabi tutuyorKocaeli Büyükşehir Belediyesi, doğalgazdan sonra e...

BÜYÜT

Büyükşehir Belediyesi yakma tesisleri ve kömür satışı yapılan işyerlerini sıkı denetime tabi tutuyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, doğalgazdan sonra en fazla kullanılan kömür satışı yapılan ve yakma tesislerine denetimlerini aralıksız sürdürüyor. 2011 yılında 274 işyerinde denetimlerin yapıldığı çalışmalarda uygunsuz şartlarda kömür satışı yapılan işyerlerini yasal işlem başlatmak üzere ilgili kurumlara iletiliyor. 3 işyerinin çalışmasının durdurulduğu denetimlerde ayrıca hava kirliliği şikâyetleri için analizler yapılması sağlanıyor.

ÇEVRE DENETİMLERİ
Büyükşehir Belediyesi, temiz bir çevre için hayata geçirdiği projeler Kocaeli’nin sanayi kenti olmasının yanında doğa kenti olması yolunda ilerlemesini sağlıyor. Yapılan bu hizmetlerinin sağlıklı yürümesi için de çevre denetimleri de ihmal edilmiyor. Bu kapsamda Isınmadan Kaynaklanan Hava Kirliliğinin Kontrolü Yönetmeliği gereğince yakma tesislerine ve satışa sunulan yakıtların denetimi titizlikle yürütülüyor.

2 İŞYERİNE CEZA
2011 yılı içerisinde Kocaeli genelinde kömür satışı yapan 274 adet işyerinde denetimler yapıldı. 69 adet işyeri hakkında yasal işlem başlatılmasına yönelik olarak ilgili kurumlara bildiride bulunuldu. Bu işyerlerinden ikisinin çalışması durduruldu. Aynı yıl içerisinde ayrıca ısınmadan kaynaklı 14 adet hava kirliliği şikâyeti üzerine denetim yapıldı.

12 Mart 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR