Sporda yükselen değer: Pilates

Kuramsal derslerin Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğretim elemanlarınca yürütüldüğü Pilates Eğitmenliği Kursunda, Türkiye Cimnastik Fe...

Kuramsal derslerin Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğretim elemanlarınca yürütüldüğü Pilates Eğitmenliği Kursunda, Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen Prof. Dr. Yavuz Taşkıran’ı ders anlatırken ziyaret etti. Genel Antrenman Bilgisi alanındaki bilgileri kursiyerlere aktaran Taşkıran, verilen ara esnasında Başkan ile sohbette bulundu.

 

TOLA HAVUÇ’TAN BÜYÜK SÜRPRİZ

Başkan Çelen, Pilates’in yanısıra diğer popüler cimnastik aktivitelerinin Federasyon çatısı altında yürütüleceğini açıkladı. Kursiyerlere Cimnastik federasyonunun faaliyetlerinden kısaca söz ettikten sonra toplu halde fotoğraf çektiren Taşkıran ve ekibine günün sürprizini, Tolga Havuç liderliğindeki artistik cimnastik sporcuları yaptı. Yavuz hocanın dersi esnasında hızla dersliğe geldiler ve kursiyerleri selamladı. Bu sürpriz ziyaret fotoğraf karelerinde de yer aldı.

 

KARTAL’DA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Pilates Eğitmenliği Kursu, son yıllarda çok rağbet gören bir eğitim branşı oldu. Neredeyse her üç ayda bir İstanbul Kartal’daki Cimnastik Merkezinde hem teorik hem de uygulamalı derslerle devam eden bu eğitimlerde, kursiyerler 11 ayrı teorik dersi almak ve bunları başarıyla tamamlamak zorunda. Bunun dışında uygulama derslere bizzat aktif biçimde katılmaları ve üst düzeyde performans göstermeleri gerekiyor. Tüm derslerden en az 65 ve üstü puan alanlar, Türkiye Cimnastik Federasyonu tarafından verilen “Pilates Eğitmeni Sertifikası”na sahip oluyorlar. Bu sertifikaya sahip olmayanlar, spor merkezleri veya stüdyolarda görev yapamıyor.

20 Haziran 2016 Kocaeli- Spor


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR