Barbaros Akkuş, delege seçimlerini bekliyor

CHP İzmit İlçe Başkan adaylığı için söz edilen isimler arasında yer alan Barbaros Akkuş çeşitli açıklamalarda bulundu. Akkuş; “Aday olmayı düşünüyorum...

BÜYÜT

CHP İzmit İlçe Başkan adaylığı için söz edilen isimler arasında yer alan Barbaros Akkuş çeşitli açıklamalarda bulundu. Akkuş; “Aday olmayı düşünüyorum. Adaylık konusunda karar vermek için delege seçimlerini bekliyorum” dedi

CHP İzmit İlçe Başkan adaylığı için ismi geçen Barbaros Akkuş, bazı açıklamalar yaptı. Adaylık noktasında kesin kararını vermek için delege seçimlerini beklediğini ifade eden Akkuş, “Birçok mahallede liste çıkartacağız ve delege seçimlerine müdahil olacağız. Bizim durumumuz da ondan sonra netleşecek. Çünkü bilindiği gibi kongrelerde delegeler oy kullanıyor. Bu noktada listeler belirlenmeden aday olduğumu ifade etmem doğru olmaz” diye konuştu.

AMAÇ KUVVETLİ MUHALEFET
Mevcut İlçe yönetiminin hatalarının olduğunu fakat bunları tek tek sıralamanın faydalı olmayacağını kaydeden Akkuş, “Bizim amacımız kongreyi kazanmak, daha sonra da kuvvetli muhalefet olmak ve iyi örgütlenmek olur. Siyasetin temelinde bu iki olgu var; işin kamuoyu boyutu ve örgütlenme boyutu. Biz bunun her ikisini de iyi yapacağımızı düşünüyoruz. Yola da bu şekilde çıkıyoruz” dedi.

KÜSKÜNLER BARIŞTIRILMALI
Öte yandan partide toparlayıcı bir unsur olacağını ifade eden Akkuş, “Ben tecrübeli biriyim. Örgütlerde, belediyelerde görevler yaptım. Siyaseti biliyorum. CHP başarıyı hedefliyorsa, mutlaka küskünleri barıştırmak, partideki her unsuru çalışmanın içine katması gerek. Çünkü karşımızda güçlü bir iktidar var. Bizim ayrılma, bölünme lüksümüz yok. Bu nedenle partiyi toparlayacağımı düşünüyorum” şeklinde konuştu.

NİTELİKLİ İSİMLER
İzmit İlçe’de birçok kişinin adaylık düşünmesinin olumlu bir gelişme olduğunu ifade eden Akkuş, “Bu, İzmit’te partinin gücünü gösteriyor. Belediye kazanılmamışken CHP’ye olan bu ilgi gerçekten ümit verici. Adayların tamamı, partiye hizmet etmiş nitelikli isimler. Bu nedenle güzel bir kongre süreci yaşanacağına inanıyorum. Bir beklentim de aday sayısının düşmesi. Bazı birleşmeler olacaktır” dedi.

CHP TERBİYESİ ALMIŞ BİRİYİM
Parti büyüklerinin önemli bir kısmıyla görüşmeler yaptığını ifade eden Barbaros Akkuş, “Ben CHP terbiyesi almış birisiyim. Bu nedenle yanlarına gidip adaylık düşündüğümü ifade ettim. Kesinlik ayrım yapmadan, parti büyüklerimin tamamının desteği bana memnuniyet verir. Bu noktada isim vermek istemiyorum” şeklinde konuştu.

İDDİALIYIM
Kongrelerdeki yüzde 20 imza kotasına da değinen Akkuş, “Bu noktada imza sıkıntım yok. Eğer aday olursam yüzde 20 imzayı geçmişim hatta kazanmaya çok yakınım demektir. Daha doğrusu, kazanamayacağım seçime girmek istemem” dedi. Akkuş, iddialı açıklamalar da yaparak, “Şu an diğer isimlere baktığımda, bu işi benden daha iyi yapanın olacağına inanmıyorum. Çünkü en tecrübeli benim” dedi.

11 Ocak 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR