Işıtan“Zafere adım adım ulaştık”

    Gazi Lisesi öğrencisi Işıtan Önder bu yıl gerçekleştirilen mezuniyet töreni sırasında yaptığı konuşmada Gezi olaylarını andığı için okul yönetimi...

 

 

Gazi Lisesi öğrencisi Işıtan Önder bu yıl gerçekleştirilen mezuniyet töreni sırasında yaptığı konuşmada Gezi olaylarını andığı için okul yönetimi tarafından birinciliği elinden alınmıştı. Önder hakkında açılan mahkemece bugüne kadar gelmişti. Son olarak 16 Temmuz’da yürütmeyi durdurma kararının alınmasıyla Önder’e birinciliği geri verildi.

ADIM ADIM ULAŞTIK

Annesi Ayşe Önder ve babası Mustafa Önder ile Eğitim Sen Kocaeli Şube binasında açıklama yapan Işıtan Önder, “Bizi zafere getiren yere adım adım ulaştık. Yarınlarımızın temelini atanlar ailem ve öğretmenlerimdir. Mezuniyet konuşmamı yaptıktan sonra hakkımda kabul edilmez kararlar verildi” dedi.

GURURLANDIRACAK İŞLER

Sözlerini sürdüren Önder, “Verilen mücadelede Eğitim Sen, milletvekillerimiz, Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, basın mensupları ve halkımız hep yanımda oldu, hepsine teşekkür ediyorum.  Doğal olarak bu zafer de onların zaferidir. Bundan sonraki hayatımda onları gururlandıracak işler yapacağıma söz veriyorum” şeklinde konuştu.

İSPAT ETTİRDİ

Ardından konuşan Eğitim-Sen Şube Sekreteri Osman Ergün, “Bugün mutlu bir günü tanımlamak, bu mutluluktan çıkan dersi kamuoyuna bildirmek adına bir araya geldik. Okul birinciliği Önder’in elinden alınmak istendi. Dik duruşu hakkını arayışı hukuk ve sokak mücadelesi kendisini haklı olduğunu ispat ettirdi” dedi.

FARKLI PLANLAR

İsrail’in Gazze’ye kara harekatını da değerlendiren Ergün, “İsrail’in Gazze saldırısı sevincimizi boğazımızda bıraktı. Saldırıyı kınıyoruz” diye konuştu. Işıtan Önder ise İstanbul Bilgi Üniversitesi Radyo ve Televizyon Bölümü’nü tercih ettiğini ifade ederek gelecek ile ilgili farklı planları olduğunu, kendisine bu zorlu süreçte destek verenleri hayal kırıklığına uğratmayacağını söyledi. 

20 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR