Duyar: Muhalefete, muhalefet koltuğu tatlı geliyor

Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili adayları Serhat Duyar, İbrahim Bıyıklı ve de Fatih Polat geçtiğimiz akşam Türk Sağlık-Sen Başkanı Ömer Çeker’i ziy...

BÜYÜT

Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili adayları Serhat Duyar, İbrahim Bıyıklı ve de Fatih Polat geçtiğimiz akşam Türk Sağlık-Sen Başkanı Ömer Çeker’i ziyaret ettiler. Bu ziyaret sırasında Milletvekili adaylarına Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Nihat Yıldız’da eşlik etti. Konuklarını son derece samimi bir şekilde karşılayan başkan Ömer Çeker, yine sağlık politikaları üzerindeki yanlışlıkları aktardı.

 

‘SON GÜN KARAR DEĞİŞMEZSE, BARAJLARI YIKARSINIZ’

Milli ittifak mitinginin kalabalığına da dikkat çeken başkan Çeker, “Erbakan Hoca ne yazık ki seçimin son günü vefa görmüyor. Seçmenler nedense son gün bir karar değiştiriyor. Şu mitinge gelenler oy verirse sizler barajları yıkarsınız. Yolunuz açık olsun gayretli çalışmalarınızı başarıyla taçlandırmanızı dilerim” dedi.

 

‘MUHALEFETİN GÖRMEDİKLERİNİ GÖRÜYORSUNUZ’

Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili adayı serhat Duyar’da, “Türk Sağlık- Sen Başkanı Ömer Çeker ve yönetimine özellikle muhalefet partilerinin temsilcilerinin bile görmedikleri , hâtta  görmezlerden geldikleri ilimizin sağlık sorunlarını gün yüzüne çıkardıkları için teşekkür ederek sözlerime başlamak istiyorum. Milletçe çuvaldızı kendimize batırmadan direk başkasına batırmayı maalesef âdet edinmişiz. İktidarın doğru yaptığı işler kadar yanlış yaptığı işlerde var. Ancak iktidarın bu kadar yanlışına rağmen hâla iktidarda kalmasının tek bir nedeni varsa o da basiretsiz muhalefettir” dedi.

 

‘İKTİDAR, MUHALEFETİN MEYVESİNİ TOPLUYOR’

İktidarların tek denetleyici mekanizmasının siyasi partiler olmaması gerektiğine dikkat çeken Duyar, “Koltuk tatlı mı geliyor nedir bilinmez ama bizde ki muhalefet sadece tahsis edilen koltukta oturayım iktidara ne gerek var çabasında bir anlayışla çalışmalarını sürdürüyor. İktidar da muhalefetin yürüttüğü bu politikaların meyvelerini topluyor. Bunun için STK’lara çok daha fazla iş düşüyor. Sizler karşılaştığınız problemleri kendiniz gündeme taşıyıp kendiniz çözmek durumunda bırakılıyorsunuz.  Bu kentte yaşayan biri olarak, sağlık gibi hayati bir konuya bende sizler gibi kayıtsız kalmıyorum. Dilim döndüğünce bu kentte ciddi sağlık problemlerin yaşandığını hemen hemen her platformda anlatmaya çalışıyorum” şeklinde konuştu.

 

‘SAĞLIK HİZMETLERİ EŞİT OLMALI’

“Milli ittifak kadrolarının iktidarıyla, sağlıkta ki skandal uygulamaları kökünden kazıyacağız” diyen Duyar,  “Bizler halkımızın menfaatini, her türlü kişisel menfaatlerin üzerinde tutacağız. Öncelikle sağlık çalışanlarının ve hastaların görüş öneri ve taleplerine göre sağlık sistemini köklü şekilde gözden geçirerek yapılandıracağız.  Sağlık hizmetleri ne yazık ki insan odaklı olmaktan ziyade ticari hesaplara göre yürütülmektedir. Sağlık piyasalaşmakta, hastalar da sağlık çalışanları da ticari ürün haline dönüştürülmektedir. Bunun önüne kesinlikle geçeceğiz. Bütün insanların sağlık hizmetlerinin eşit olarak yararlanmasının önünü açacağız” ifadelerini kullandı.

 

‘İŞ BİLEN, REÇETE HAZIRLAYAN KADROLARIZ’

Beşikten mezara kadar herkesin sağlık sigortalı olacağını kaydeden Duyar, “Yeşil karta ve herhangi bir ek ödemeye gerek kalmadan sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanılacaktır. Vatandaşlarımız eczanelerde borçlu olduklarını öğrenmeyecekler ve katkı payları kaldırılacaktır. Özel sektörün sağlığı tekelleştirmesine izin vermeyeceğiz.  Kamu Hastanelerinin hizmet verimi ve kalitesini arttıracağız. İnsanımızın hak ettiği gibi güzel ve sağlıklı bir ömür sürmesi için sizlerden iş bilen, reçete hazırlayan  Milli ittifak kadrolarını iktidara taşıyabilmemiz için destek, oy ve dua istemekteyiz” diyerek sözlerini noktaladı.

19 Mayıs 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR