Bakan Ergün, Azerbaycan'a gidecek

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Azerbaycan Haberleşme ve Enformasyon Teknolojileri Bakanı Ali Abbasov'un davetlisi olarak Bakü'ye gidec...

BÜYÜT

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Azerbaycan Haberleşme ve Enformasyon Teknolojileri Bakanı Ali Abbasov'un davetlisi olarak Bakü'ye gidecek. Ergün, temasları kapsamında Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından da kabul edilecek.

Nihat Ergün, Azerbaycan Haberleşme ve Enformasyon Teknolojileri Bakanı Ali Abbasov'un daveti üzerine yarın Azerbaycan'a resmi bir ziyaret gerçekleştirecek. 27 Nisan Cuma günü Bakü'de temaslarda bulunacak Bakan Ergün, ilk olarak Azerbaycan eski Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'in Fahri Hıyanbanda'daki kabrini ziyaret edecek. Türk Şehitliği'ni de ziyaret edecek olan Bakan Ergün, resmi temasları kapsamında Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edilecek.

Ergün, Azerbaycan Haberleşme ve Enformasyon Teknolojileri Bakanı Ali Abbasov, Ekonomik Kalkınma Bakanı Şahin Mustafayev, Sanayi ve Enerji Bakanı Natig Aliyev, Azerbaycan Milli İlimler Akademisi Başkanı Prof. Dr. Mahmud Kerimov ile de bir araya gelecek.

Görüşmelerde iki ülke ilişkilerinin geliştirilmesine yönelik atılacak adımların yanı sıra özellikle bilgi ve iletişim teknolojileri alanındaki işbirliği alanları ele alınacak. Türkiye'nin teknoparklar, üniversite-sanayi işbirliği, KOBİ'ler ve organize sanayi bölgeleri konusundaki tecrübe aktarımı gündem maddeleri arasında yer alacak.

26 Nisan 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR