‘‘Kalkınma İçin Güvenli Yaşam” Projesi

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), 2010-2013 Doğu Marmara Bölge Planı stratejik amaç ve öncelikleri ile Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu...

BÜYÜT

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), 2010-2013 Doğu Marmara Bölge Planı stratejik amaç ve öncelikleri ile Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu tarafından alınan kararlar doğrultusunda Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova illerinde, Afet ve Acil Durum İl Müdürlükleri (AFAD) işbirliği ile başlattığı “Kalkınma İçin Güvenli Yaşam” projesi kapsamında ‘‘Afet Zararlarını Azaltmaya Yönelik Şehir Planlama ve Yapılaşma Eğitimi” Yalova İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Yalova ilindeki Toplum Temsilcilerinin katıldığı eğitimi, Yard. Doç. Dr. Seda KUNDAK, Şehir Planlaması Yönetimi Uzmanı Sennur ULUGÖNÜL verdi.

Eğitmenlerde Yalova’da söz konusu afet risklerinin neler olduğunu ve bu risklere yönelik alınabilecek tedbirler konusunda ayrıntılı bilgiler sunuldu. Ülkemizde ve dünyada yaşanılan afetlerin sonuçları, ekonomiye maliyetleri, ortaya çıkan zararların kısa ve uzun vadeli etkileri üzerinde uzunca durulan eğitimde, afet zararlarını azaltmaya yönelik olarak yapılabilecek faaliyetler detaylı şekilde anlatıldı.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Erkan AYAN “Bölgemizde afet bilincinin geliştirilmesi ve bu alanda kapasite geliştirme konusunda atılacak adımlar ile afet öncesi, afet esnasında ve sonrasında yapılacak işlerde işbirliğinin Türkiye’de ilk defa bölgesel bazda oluşan Doğu Marmara Afet işbirliği ağı yaklaşımıyla gelişeceğine inandıklarını belirten, AYAN “Afet öncesi önlemlerin alınması, planların afete hazırlıklı yapılması ve muhtemel bir afet esnasında ve sonrasında gerçekleştirilecek faaliyetlerde işbirliği ve koordinasyon konusunda etkin ve hızlı çözümlerin geliştirilmesi açısından bu eğitimler büyük önem arz etmektedir” dedi.

11 Nisan 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR