“Kitap en değerli hazinedir”

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan Kütüphaneler Haftası ile ilgili bir basın açıklaması yayınladı. Kitap okumanın ve araştırmanın önemine değinen...

BÜYÜT

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan Kütüphaneler Haftası ile ilgili bir basın açıklaması yayınladı. Kitap okumanın ve araştırmanın önemine değinen Başkan Doğan kütüphanelerin dünyanın en değerli hazineleri olduğunu söyledi.

Geçmişte her türlü araştırma, bilgi edinme için kitaplara ve kütüphanelere başvurulduğunu oysa günümüzde kütüphaneye hiç gitmemiş, bir kütüphaneden nasıl faydalanacağını bilmeyen çocukların olduğunu dile getiren Doğan “kitapların olmadığı bir dünya düşünülemez” dedi. Doğan açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

KİTABA İLGİ ARTMALI
“Eğitimin, bilimin, sanatın temeli kitaba dayanır. İnsanlar için bu kadar değerli olan kitaplar kütüphanelerde korunur ve herkesin hizmetine sunulur. Günümüzde teknoloji çok gelişmiştir. Ne kadar gelişse de, yaygınlaşsa da bunların hiçbirisi kitabın yerini tutamaz. Zaten dünyanın en gelişmiş ülkelerinde kitaba, kütüphaneye olan ilginin azalmaması, hatta artması bunun kanıtıdır. Unutmayalım ki teknoloji çağında yaşadığımız şu dönemde çocuklarımıza kitap sevgisini ve kütüphane kültürünü aşılamak bizlere düşüyor.

OKUMA ALIŞKANLIĞI
İzmit Belediyesi olarak kütüphanelere ve kitaba verdiğimiz önemden dolayı okullarımıza bu konuda desteğimizi sürdürüyor ve çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığı kazandırmaya çalışıyoruz. Kutladığımız Kütüphaneler Haftası’nın 7’den 77’ye herkese kitap okuma alışkanlığı kazandırılmasına vesile olmasını dilerim.

26 Mart 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR