Üzülmez’in anlattıkları CHP’lileri de şaşırttı

Nilay Merttürk, İsmail Akbaş, Caner Akçil ve Nezih Yılmaz dışındaki tüm meclis üyelerinin katılımı ile Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçe...

BÜYÜT

Nilay Merttürk, İsmail Akbaş, Caner Akçil ve Nezih Yılmaz dışındaki tüm meclis üyelerinin katılımı ile Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleşen meclis toplantısı www.kartepe.bel.tr internet adresi üzerinden de canlı olarak izlenebildi.

 

İHALEYİ ANLATTI

Toplantıda CHP’li üyelerin üç kez iptal edilen çöp toplama ve temizlik ihalesinin son durumu hakkındaki bilgi talebi üzerine konuşan Başkan Hüseyin Üzülmez, “İhaleyi Kartepe AŞ’nin yapmadı. İlk ihalede gerekli rekabet ortamı sağlanmadığı ve kamu yararını düşünüldüğü için iptal edildi. Sonraki ihaleleri ise biz iptal etmedik” dedi.

 

HUKUK SİSTEMİ ELEŞTİRİSİ

Başkan olarak onayladığı ikinci ihalenin Kamu İhale Kurumu (KİK) tarafından iptal edildiğini kaydeden Üzülmez, “3. ihale ile ilgili KİK’e itirazda bulunuldu. Temizlik işinin aksamaması için pazarlık usulü ihaleler yaptık. Bu ihalede şu anda mevcut işi yapan firma aşırı düşük rakamlara işi çekti. Ancak ihaleye giremeyen bir firma davet edilmediği için itiraz etti, mahkeme de yürütmeyi durdurma kararı verdi. Bunun gibi bir örnek yok. Hukuk sistemimizin geldiği nokta düşündürücüdür” dedi.

 

OFLUOĞLU DA ŞAŞIRDI

İhaleyi kanunlar çerçevesinde takip ettiğini ve çalışanların mağduriyet yaşamadığını kaydeden Başkan Üzülmez, “İhaleyi hangi firma alırsa alsın şartnameyi belediye hazırlar. Şartname gereği çalışanlar asgari ücret oranı üzerinden gerekli ücret iyileştirmelerini de almaktadır” dedi. Konu hakkındaki belgeleri CHP’lilerle paylaşan Üzülmez’e hak veren meclis üyesi Temel Ofluoğlu, “Ben bile buna şaşırdım” diyerek başkana destek verdi.

02 Haziran 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR