Yaşar Sönmez, 3’üncü kez hakim karşısında

Geçtiğimiz yıl arabasındaki 91 kilo 900 gram esrar maddesi ile yakalanan uyuşturucu madde ticareti yaptığı gerekçesi ile tutuklu bulunan AKP’li Yaşar...

Geçtiğimiz yıl arabasındaki 91 kilo 900 gram esrar maddesi ile yakalanan uyuşturucu madde ticareti yaptığı gerekçesi ile tutuklu bulunan AKP’li Yaşar Sönmez üçüncü kez hakim karşısına çıktı. Yapılan duruşmada telefon kayıtları gelirken, iki sanığın avukatı da görüşme kayıtlarında son bir haftanın önemli olduğunu vurgulayarak yeniden rapor istedi. Duruşmada yargılanan Azer Ataoğlan’ın vekili, müvekkilinin suçsuz olduğunu ve Yaşar Sönmez’in beyanları sonucu tutuklandığını söyledi.

 

SAVCISI MÜTALAA VERDİ

Öte yandan cumhuriyet savcısı da dava ile ilgili mütalaasını üçüncü duruşmada verdi. Savcısı, sanıkların suçu işlediğinin anlaşıldığını belirterek, “Yaşar Sönmez yakalandığında arabada esrar olduğunu itiraf etmiş ve sonrasında polisle işbirliği yapmıştır. Polisin yönlendirmesiyle görüşerek yakalanmasını sağladığı Azer Ataoğlu’nun suç ortağı olduğu anlaşılmıştır. Sanık Yaşar Sönmez’in, uyuşturucu ticareti yapmak suçundan 10 ile 20 yıl arasında hapis cezası ile cezalandırılmasına, etkin pişmanlık maddesinden yararlanmasına sanık Azer Ataoğlu’nun uyuşturucu ticaretinden yapmak suçundan 10 ile 20 arasında hapis cezası alması talep olunur” dedi.

 

18 ŞUBAT’A ERTELENDİ

Mütalaanın ardından yeniden kendini savunan Azer Ataoğlu, “Ben herhangi bir suç işlemedim, yalnızca beni arayan arkadaşımın yanına gittim. Yaşar Sönmez yalan söylüyor. Onun yüzünden hapisteyim. Maddi manevi zorluk çekiyoruz” dedi. Yaşar Sönmez ise, “Azer yalan söylüyor. Biz bu işi birlikte yaptık. Bu görüşme kayıtlarda sabittir. Kocaeli’de binlerce insanı temsil ettim. Benim toplumdaki karşılığım değeri para ile satın alınamayacak değerde. Yaptıklarımın da utanıyorum. Beni kefil olduğum iş bu noktaya getirdi. Azer’e suç atmamın bana bir faydası da yok” şeklinde konuştu. Sanık vekilleri, görüşme raporları ve savunma için süre talep etti. Duruşma 18 Şubat’a ertelendi.

21 Ocak 2016 Kocaeli- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR