Temiz oyna!.. Temiz kazan!..

MUZAFFER ÇİNTİMAR DESTEK VERDİ… Proje tüm dünyada ilgi görmeye başladı. 24 ay sürecek olan projeye Macaristan, Yunanistan, İtalya, Romanya ve Türk...

MUZAFFER ÇİNTİMAR DESTEK VERDİ…

Proje tüm dünyada ilgi görmeye başladı. 24 ay sürecek olan projeye Macaristan, Yunanistan, İtalya, Romanya ve Türkiye’nin baş sorumluluğunda gerçekleşmeye devam ediyor. Beş aşamada yapılması planlanan projenin birinci ayağı 9-13 Mayıs 2015 tarihinde Macaristan'ın Balatonfüred şehrinde, ikinci ayağı 18-22 Kasım 2015 tarihlerinde Yunanistan'ın Volos şehrinde yapıldı. Projenin üçüncü ayağı 28 Nisan-1 Mayıs 2016 tarihleri arasında İtalya’da, dördüncü ayağı Ekim 2016 Romanya'da, beşinci ve son ayağı Nisan 2017'de Türkiye’de yapılacak.

 

İLK TOPLANTI İTALYA’DA YAPILDI…

Erasmus Projesi’nin kabul edilmesi sonrasında ilk toplantı, tüm ortak ülkelerin proje yürütme ekipleri tarafından 8-11 Mayıs 2015 tarihleri arasında İtalya’nın Lecce şehrine bağlı Poggiardo bölgesinde yapıldı. Projede gerçekleştirilecek dopingin zararları seminerleri ve sportif etkinliklerin hazırlanması programıyla planları yapılarak, ülkelerin faaliyet sırası ve tarihleri belirlendi. Projenin ilk ayağı 9-13 Mayıs 2015 tarihleri arasında Macaristan'ın Balatonfüred şehrinde, beş ülkenin 10 idarecisi ve 30 sporcu öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi.

 

PROJE MÜCAHİT SAK İLE BAŞLADI…

Projenin ikinci ayağı 18-22 Kasım 2015 tarihleri arasında Yunanistan’ın Volos şehrinde, beş ülkenin 12 idarecisi ve 34 sporcu öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi. Katılımcılara dopinge yönelik bilgilendirme akademisyenler tarafından yapılarak, olimpiyatta yer alan spor branşlarıyla ilgili tanıtım ve etkinlikler gerçekleştirildi. Ayrıca Yunanistan'ın olimpik spor tesisleri ile diğer kültürel alanları katılımcılara tanıtıldı. Mücahit Sak ile 2015 yılında başlatılan projede, ilçe müdürü Gökhan Yavaşer sorumlu olarak görev yaparken, yaklaşık 5 kişilik yürütme kurulu ve 60 kişilik bir ekiple çalışmalar sürüyor. Projenin 2017 yılında son ayağını ilimizde yapılacak. Türkiye Avrupa Birliği Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Ulusal Ajansın katkılarıyla gerçekleşecek. Projeye Kocaeli Büyükşehir Belediyesi destek verecek.

 

7 KİŞİLİK EKİP PROJEYİ YÜRÜTÜYOR

Bilinçli ve Sağlıklı Sporcu - Dopingsiz Olimpiyat ve Temiz Oyna Temiz Kazan projesinde Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Spor Şube Müdür Engin Şahin, Gökhan Yavaşer, Çağlar Çelik ve Mehmet Saraç yürütme kurulunda görev alırken, Uğur Yılmaz ve Selçuk Şahin destek veriyor. Projede yürütme kurulu üyeleri etkinliklerde, turnuvalar öncesinde antrenör, öğretmen, yönetici ve sporculara "sporda erdemli olma" konusunda bilgilendirmelerde bulundu, kazanmak için kural dışı yöntemlere başvurulmaması gerektiği aktarıldı, dürüst oyun için tüm sporcular ve katılımcılar turnuva duvarına imza atarak söz verdi.

27 Ocak 2016 Kocaeli- Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR