Kartepe’nin spor okulları başlıyor

Kartepeli gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve sporla buluşturmak amacıyla 7 farklı branşta ilçe genelinde düzenlenecek kış spor okulları 11...

BÜYÜT

Kartepeli gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve sporla buluşturmak amacıyla 7 farklı branşta ilçe genelinde düzenlenecek kış spor okulları 11 uzman eğitmen nezaretinde, 12 tesiste eğitim verilerek spor okulları 31 Mayıs 2015 tarihinde son erecek.

 

Her geçen yıl ilginin giderek arttığı Kartepe Belediyesi kış spor okulları için belediye hizmet binaları ve zabıta irtibat birimlerine başvurularını yaptıran öğrenciler, bu yıl da 3 Kasım 2014 – 31 Mayıs 2015 tarihleri arasında spor eğitimi almaya devam edecek. Kış spor okullarında konusunda uzman 11 eğitmen nezaretinde 12 tesiste futbol, basketbol, hentbol, güreş, taekwondo, halk oyunları ve karate branşlarında eğitim verilecek.

 

Ücretsiz olarak Kartepe Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilecek spor okulları ile Kartepeli gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak istediklerini belirten Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, “Kartepe’nin gençlerine spor yapma imkânı sağlayarak onların enerjilerini daha yararlı faaliyetlerde kullanmalarını ve sokaklardan, kötü alışkanlıklardan uzak tutarak spor yapma hevesi kazanmalarını istiyoruz. Gençlerimiz spor yaparak sosyalleştiği gibi paylaşmayı, kazanmayı ve kaybetmeyi de öğrenmektedir. Spor yapan kişinin ahlak ve karakter gelişimi de daha düzgün olacağından belediye olarak buna destek veriyor ve spor okullarımıza tüm çocuklarımızın katılmasını bekliyoruz” dedi.

31 Ekim 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR