Sirmen"MİA projesi bir senaryodur"

    CHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahsin Tarhan, İzmit Belediye Başkan Adayı Sefa Sirmen, CHP İzmit ilçe başkanı Selman Yıldırım, CHP’l...

 

 

CHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahsin Tarhan, İzmit Belediye Başkan Adayı Sefa Sirmen, CHP İzmit ilçe başkanı Selman Yıldırım, CHP’li meclis üyesi Fahri Örengül, dün İzmit Sanayi Sitesi’nde sanayi sitesi çalışanlarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Ev sahipliğini İzmit sanayi Sitesi Başkanı Muzaffer Gürfidan üstlendi. MİA projesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Gürfidan, “Sefa Başkan’da bir sıkıntımız yok. 30 Mart’ta Türkiye’nin kurtuluşu için CHP’ye oy vermemiz gerekiyor. Bağdat yolunu 10 tane zigzaglı yol haline getirmişler. O yol aslında dümdüz. Burada amaç bizi 4’e bölmektir. Bunları bir şekilde ranta dönüştürüyorlar” dedi.

“MİA PROJESİ BİR SENARYODUR”

MİA projesiyle ilgili konuşan Sefa Sirmen, “İzmit Belediyesi olarak ihtiyaç ve dertlerini birlikte çözeceğiz. MİA projesiyle ilgili son gelişmeler sizi de huzursuz ettiğini biliyorum. MİA projesi size katkı olsun diye ortaya atılmış bir proje değil. Öyle olsaydı hali hazırda ki yapı dikkate alınarak proje yapılırdı. Amacın başka olduğu belli oldu. Bazı bölgelere imar düzenlemesi yapmak oraları güçlü imara kavuşturmak için aslında yapılmış bir senaryodur. Önce sizlere danışılması gerekiyordu. Buranın oluru alındıktan sonra yapılacak bir projedir. Bir anda askıya çıkarıldı. Sizlerin itirazından sonra seçimden sonraya bırakıldı” diyerek sanayi çalışanlarına büyük önem verdiklerini belirtti.

“İZMİT BELEDİYESİ BÜYÜKŞEHİR’E DEVRETMİŞ”

 MİA projesini plansız, düşüncesizce yapılmış bir proje olarak değerlendiren Sirmen, “CHP olarak böyle projelere karşı çıkmamız mümkün değil. Ama bir çalışma ve alt yapı yapılmamış. Burada ki esnaf nereye gidecek. Bu proje İzmit Belediye meclisinde görüşülmemiştir. İzmit Belediye Meclisi yetkisini Büyükşehir’e devretmiş. Böyle bir şey mümkün değildir. Böyle projeler gerçekleştirilirse biz gerçekleştiririz. Uluslararası fuar merkezi yaptık. (Interteks Fuarı)  10 yıldır sergi salonu gibi düğünler toplantılar gibi ucuz şeyler yapılıyor. Bizim projemiz 35 bin metrekare tek çatı projedir” şeklinde konuşarak geçmişte yaptıkları projelerden söz etti.

“MİA ESNAFI BİTİRME PROJESİDİR”

Sirmen’den sonra söz alan CHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahsin Tarhan, “Yeriniz değerlendi, herkesin gözü burada. Sandıkta sizin yerinizde gözü olanların gözünü çıkarın. Bu zenginlikten payı siz alacaksınız. Bunlar bu kadar becerikli değiller. Artık toplumum için bir şey yapmak istiyorum. Kendimi yetiştirdim. Biz hazırız. Kocaeli’yi bir metropol yapacağız. Buradan gitmeniz gerekiyorsa birlikte karar verip değerlendiririz. MİA projesi sadece sizi değil İzmit’te ki esnafı bitirme projesidir. Hangi partiden olursanız olun bize destek verin” şeklinde konuştu. 

08 Mart 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR