Belediye İş’ten hem ziyaret, hem şikayet

Belediye-İş Sendikası 1 Nolu Şube Başkanı Sadet Küçük ve 2 Nolu Şube Başkanı Osman Şar AKP İl Başkanı Mahmut Civelek’i makamında ziyaret ederek hem te...

BÜYÜT

Belediye-İş Sendikası 1 Nolu Şube Başkanı Sadet Küçük ve 2 Nolu Şube Başkanı Osman Şar AKP İl Başkanı Mahmut Civelek’i makamında ziyaret ederek hem tebrik etti, hem de sıkıntılarını dile getirdi.

Belediye-İş Sendikası 1 Nolu Şube Başkanı Sadet Küçük, 2 Nolu Şube Başkanı Osman Şar ve yönetim kurulu üyeleri AKP İl Başkanı Mahmut Civelek’i makamında ziyaret ederek tebrik etti. Ziyarette Torba Yasa sonrasında zor durumda kalan belediye çalışanlarının sorunları dile getirildi. Belediye-İş Sendikası 1 Nolu Şube Başkanı Sedat Küçük ziyarette yaptığı konuşmada, “Torba Yasa’dan dolayı 54 bin belediye çalışanı mağdur olmakla karşı karşıya kalmıştır. Diyalog sayesinde çözülen maddeler var. Belediye çalışanları norm kadro fazlası dolayısıyla ilçelere hatta il dışlarına gönderilmeyle karşı karşıya kalmışlardır. Kamu kurumlarında yaşanacak olan bu değişimin isteğe bağlı olarak düzenlenmesinde fayda var” açıklamasında bulundu.

ONAY ALINMALI
İl Başkanı Civelek, “Norm kadro fazlası personeller havuzda toplanmaktadır” derken Küçük, “Tabi gönderilme durumunda çalışanın onayının olması gerekir. Onay alınması durumunda gitmek isteyenlere öncelik verilmelidir. İlçe belediyelerin de bu sorun yalanmaktadır. Bu yönde Cumhurbaşkanımıza durumun aktarılması gerekiyor. Becaiş yöntemiyle yer değiştirmeler yapılabilir. Bu şekilde olması uygulamayı yumuşatacaktır” karşılığını verdi.

OY İSTEYEBİLİRİZ
Civelek, “Herkesin kendisini iyi anlatması gerekiyor. Bu şekilde yapılacak olan çalışma kaliteyi beraberinde getirecektir. Niyet okuyucular böyle zamanlarda ortaya çıkmaktadır. Siyasette bu durumlar yaşanabilmektedir” dedi. Küçük “20 yıldır sendika olarak hizmet veriyoruz. AKP’nin bünyesinde en fazla Belediye-İş Sendikası üyeleri bulunmaktadır” derken, Civelek “O zaman sizden oy isteyebilirim” sözüne karşılık Küçük “54 bin çalışanın sorunu çözüldüğünde 154 bin oy alabilirsiniz” karşılığını verdi.

22 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR