CHP İZMİT İLÇE KOLTUĞUNA SELMAN YILDIRIM OTURDU

İzmit ilçe seçim kurulundan mazbatasını alan Selman Yıldırım merkez ilçe binasında yapılan devir teslim töreniyle CHP İzmit İlçe Başkanlığı’nı Ömer Ha...

BÜYÜT

İzmit ilçe seçim kurulundan mazbatasını alan Selman Yıldırım merkez ilçe binasında yapılan devir teslim töreniyle CHP İzmit İlçe Başkanlığı’nı Ömer Hazer’den başkanlık koltuğunu alarak resmen görevine başladı
12 Mayıs’ta yapılan CHP İzmit İlçe kongresinde delegelerin büyük desteğini alarak CHP İzmit ilçe başkanı olmayı hak kazanan Selman Yıldırım mazbatasını aldıktan sonra yönetim kurulu üyeleriyle merkez ilçe binasına gelerek ilçe başkanlık görevini Ömer Hazer’den devraldı. Devir teslim töreni sırasında çok sayıda partilide hazır bulundu. İlçe başkanlık koltuğuna oturan Yıldırım’ı aynı gün içerisinde il başkanı Yalçın Kuşkan, il yönetim kurulu üyeleri Haşmet Belen, İl saymanı Cihat Altunyuva ve İzmit ilçe başkan adaylarında Hüseyin Erol tebrik etti.
“SELMAN YIDIRIM’A ÖNEMLİ SORUMLULUKLAR YÜKLENDİ”
Partililerin büyük ilgi gösterdiği devdir teslim töreninde kısa bir konuşma yapan Hazer, yaşanan kongre sürecinin bir hizmet yarışı olduğunu söyledi. Yeni dönemde başkan seçilen Selman Yıldırım’a önemli sorunlulukların yüklendiğinin altını çizen Hazer, açıklamasının devamında şunlara değindi: “Dışarıda AKP ile doğrudan bir bağlantısı olmadığı halde AKP’nin başarısı için çalışan cemaat, tarikat ve vakıflar var. Bunlar kurdukları şirketlerle insanlara iş ve ekmek vaat ediyorlar.
“PARTİ İÇİ ÇEKİŞMELERE SON VERİLMELİDİR”
Kurulan sistemle insanlara yapılan yardımların aidiyet duygusunu oluşturuyor. Önemli olan CHP olarak bu sosyolojik yapıyla nasıl mücadele edeceğimizi ortaya koymaktır. Aksi halde o gelmiş bu gelmiş bir önemi yoktur. CHP ulu çınarlar gibidir. Ama çınarların içinde onları çürüten kurtlar var. Sakın CHP’yi çürüten kurtlar olmayın. CHP içerisinde yıllardan beridir devam eden parti içi çekişmelere son verilmelidir” ifadelerine yer verdi.
‘HAZER’İN DENEYİMİNDEN İSTİFADE EDECEĞİM’
Devir teslim töreninde hayli heyecanlı gözüken ve Ömer Hazer’in deneyimlerinden faydalanacağını ifade eden Selman Yıldırım ise konuşmasında partinin birlik ve beraberliğe vurgu yaptı. Yıldırım, “Kongrede Ömer abiyle iyi ki yarışmadık. Yoksa bu devir teslim törenini yapamazdık. Parti içinde kendisinden her zaman istifade edeceğim. Siyaset malzemesi insan olan bir uğraştır. Bunu iyi değerlendirerek önümüzde bulunan, sosyolojik yapıyla daha etkili mücadele edeceğiz. Parti içerisinde hiçbir çekişmeye mahal vermeyeceğiz.” diye konuştu.
HEDEFİ YEREL SEÇİM
Devir teslim törenini ardından Selman Yıldırım’ı tebrik etmeye gelen il başkanı Yalçın Kuşkan, ise Selman Yıldırım’ın bu konuda çok istekli olduğunu ve CHP’yi ileriye götüreceğine inandığı belirtti. Yeni ilçe yönetiminin CHP İzmit ilçeyi en iyi şekilde 2014 yerel seçimlerine hazırlayacağını belirten Kuşkan en büyük amacının da bu olması gerektiğinin altını çizdi. Kuşkan, “CHP’de herhangi bir göreve talip olmak onurlu bir davranıştır. Kongre sürecimizde gayet demokratik bir çerçeve de gelişti. Bizler CHP olarak bu demokratik tutumumuzdan hiçbir zaman taviz vermeyeceğiz” dedi.

16 Mayıs 2012 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR