İlyas Şeker “2/B Gebze’de var”

2/B yasası hakkında AKP Milletvekili İlyas Şeker “Meclisten bu yasa geçmiştir. 1981 yılından bu yana orman vasfını kaybetmiş araziler için geçerli ola...

BÜYÜT

2/B yasası hakkında AKP Milletvekili İlyas Şeker “Meclisten bu yasa geçmiştir. 1981 yılından bu yana orman vasfını kaybetmiş araziler için geçerli olan bir durumdur. Bunların bir kısmı tapulu, bir kısmı tapusuzdur. 2/B şerhi kaldırılarak tapusu olanlara verilecek. Diğeri de tapusu olamayan yerler içindir. Buralar öncelikle kullanıcılarına satılacaktır. Peşin satımlarda yüzde 20 indirim yapılıyor. Rahiç bedelin yüzde 70’ine satılacak. Devletin ayıbıdır. Doğru sistemle çalışılmasında böyle olmamalıdır. Kurumlar arasında vurdumduymazlık sonrasında oluşmaktadır. Kadastro çalışması yapılırken orman kadastrosuna bilgi verilmesi gerekiyor. Ülke genelinde son 3 yıldır bu çalışma yapılıyor” dedi.

GEBZE BÖLGESİNDE AĞIRLIKLI
Şeker “Arazilerin kullanıcıları tespit ediliyor. Bizim Kocaeli’de 3 bölge halindeydi. Ağırlıklı Gebze tarafı bitti. Kandıra-Körfez bir kısmı bitti bir kısmı bitmek üzere, yıl sonuna kadar Kocaeli tespitleri biter. Bu tespitler bitmesi sonrasında satışlar başlayacaklardır. Kandıra ilçesinde yok. Gebze ve Dilovası bölgelerinde fazla var” dedi.

SÜT DAĞITIMI
Süt dağıtımı konusunda Şeker “Bazı noktalarda problem oldu. Problem kaynağının nereden olduğu henüz net değildir. Sütün taze olduğunu yetkililer söylüyor. Bir kısım süt alerjisinden olduğu söyleniyor. Eşimin de süte karşı alerjisi vardır. Süt ürünlerini dahi yiyemez. Bünyeden kaynaklanıyor. Süt konusunda tarihi geçmiş olarak dağıtılması söz konusu değildir” dedi.

05 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR